לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין, מתי להזמין ומדוע?

שמאי מקרקעין, מתי להזמין ומדוע?

מתי מומלץ להזמין שמאי מקרקעין:

כאשר אתם מתלבטים בנוגע לערך של הדירה אותו אתם מתכוונים לקנות או למכור תוכלו להשתמש בשירותיו של שמאי מקרקעין. שמאי המקרקעין יוכל לעשות את כלל החישובים למענכם, והסתמכות על הדוח שהוא עתיד להפיק עשויה לספק לכם מידע רב בנוגע לערכו של הנכס. כמובן שקיימים שמאי מקרקעין אשר ייתמחרו נכס מסוים במחיר שונה. אמנם יש מקרים בהם ההפרש בתמחור השונה עשוי משמעותי אך לרוב, כאשר שמאי המקרקעין הינו מצועי, התמחור יהיה יחסית זהה

לפי מה שמאי מקרקעין מעריך ערכו של נכס:

כמובן שראשית עליכם לברר ששמאי המקרקעין שלכם בעל הכרה של האזור בו אתם מבקשים לקבל תמחור. שמאי מקרקעין מתעסק בליקויי בניה, מיסים, שעבודי נכס, חריגות בנייה, הסביבה בה הנכס נמצא, וכו.

שמאי המקרקעין משכלל את כלל הנתונים הללו ומייצר דוח ייעודי עם כלל המידע אשר בעזרתו ניתן לתמחר את הנכס.

השפעת המיקום על ערך הקרקע:

כמובן שהאזור בו הקרקע ממוקמת משפיע באופן ישיר על מחיר הקרקע. ככל שהביקוש יותר גבוה כך גם המחיר של הקרקע יעלה. בנוסף כאשר היצע הקרקע באותו האזור נמוך, גם כן יגרום למחיר הקרקע להעלות. בנוסף, שירותי תחבורה, בתי ספר, שכונות חדשות, מקומות בילוי, וכיוצא בזה, יעלו את מחיר הקרקע. כמובן, ששווי קרקע עשוי להעלות ולרדת, ולא ניתן להסתמך על כך שהמחיר יישאר זהה למשך תקופה ארוכה של זמן.

הפחתת היטל השבחה:

ניתן להגדיל ולשפר נכסים רבים ברחבי המדינה כדוגמת הגדלת המרפסת או בקשה לזכויות בנייה נוספת על הקרקע. לשם כך, יש להגיש היטל השבחה. כמובן שהגשת בקשה להפחתה של היטל ההשבחה היא עניין מורכב, שלא תמיד מאושר. במצב בו אתם רוצים לקבל  היטל השבחה מופחת ההמלצה הבסיסית היא לפנות לשמאי מקרקעין אשר יוכל להגיש את הבקשה למענכם. שמאי מקרקעין בעל ניסיון יודע אילו פרמטרים ועל מה להתבסס בהגשת הבקשה, והסתמכות עליו תעלה בצורה ניכרת את הסיכוי שהפחתה תאושר.

איך תבחרו את שמאי המקרקעין המושלם:

השאלה הגדולה היא כיצד ניתן לבחור את שמאי מקרקעין מקצועי אשר יספק לכם את התומה הכי אמינה. כמובן, שקיימים מתחזים אשר אמנם קיימת להם הבנה מסוימת בתחום המקרקעין, אך בינם לבין שמאי מקרקעין מוסמך קיים הבדל משמעותי. ראשית, כדאי לברר ולשאול האם האדם שמולכם הוא אכן שמאי מקרקעין מוסמך ויש ביכולתו לעזור לכם בניהול המצב. תשאפו לקבל שקיפות מקסימלית, ואולי אף לגבל המלצות מהמכרים שלכם בנוגע לשמאי המקרקעין שעזר להם. הרבה שמאי מקרקעין מקדמים את עצמם בעזרת קידום אתרים, וחשוב לבדוק האם קיימים ביקורות של לקוחות עבר אשר מרוצים מהשירות. לבסוף, הניסיון שלכם הוא הדבר שיעזור לכם לדעת מי השמאי המקרקעין העדיף. תשאלו שאלות, תבקשו הסברים, ותנסו להבין בצורה הטובה ביותר מי עומד אל מולכם.

 

 

טיפים של שמאי מקרקעין בהשקעות נדל״ן

מעוניינים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן? זה משהו שאתם יכולים לעשות בצורה מוצלחת אם

קרא עוד
שמירה על בטיחות בעת ביצוע עבודות שיפוצים
שמירה על בטיחות בעת ביצוע עבודות שיפוצים

שיפוץ, ובמיוחד מקיף, כולל פעולות רבות שעלולות להיות מסוכנות. בהתאם תכנון פרויקט שכזה מחייב תשומת

קרא עוד
כיצד להעלות את ערך הנכס בשיפוץ הבית
כיצד להעלות את ערך הנכס בשיפוץ הבית

כאשר אנו משפצים את הדירה אנו בעצם מקבלים בית חדש – מרווח, מעוצב ומפנק בדיוק

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?