לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי דירות

שמאי דירות

שמאי דירות

אנשים שנמצאים בתהליכים של מכירה או קנייה של דירה רוצים לדעת ולהבין את המשמעות של מחיר הדירה בשוק. אי אפשר לקבוע באופן שרירותי את המחיר של הדירה ועל מנת להצליח למכור אותה או כדי לקנות דירה במחיר הטוב ביותר והמתאים לה ביותר צריך להיעזר באיש מקצוע – הרי זה שמאי דירות. תפקידו של השמאי הוא הערכת המחיר המתאים לכל דירה ודירה על פי קריטריונים שונות שגם קשורים בתנודות הכלכליות בשוק וגם כמובן כאלה שקשורים ספציפית לכל דירה. לא מתווך הדירות יכול לסייע כאן וגם לא נציג הבנק או עורך הדין שעוסק גם הוא בעולם הנדל"ן. רק שמאי שעוסק בהערכת שווי של דירות הוא איש המקצוע הנכון לנקוב במחיר ובמידת הצורך גם להסביר את אופן הקביעה. מכיוון של שמאי מקרקעין  יש את הכלים לבצע את ההערכה המדויקת ביותר – הרי שעל פי הקביעה שלו יישק דבר.

 

הרקע והידע של שמאי דירות

אין ספק שיש ידע רחב ומגוון שעל שמאי דירות לדעת ועל פיו להציע את השירותים המקצועיים שלו. הוא זה שמכיר את האזורים הגאוגרפיים בארץ, אפילו לרמה של שכונות ורחובות, הוא זה שיידע לזהות קרקעות שונים או מגרשים וכמובן להתנהל בהתאם לסוג הנכס המדובר – דירה, בית פרטי, וילה באזור יוקרה או נכס עסקי. הכשרתו והידע שלו קשורים לא רק לדירות ונדל"ן אלא גם משיקים לעולם המשפט ואפילו לתחום הכלכלה, שכן דירות שנקנות או נמכרות משפיעות כל עולם הכלכלה המקומי והגלובלי כאחד. כאשר תהליך של ניסיון מכירה או קנייה של דירה יהיה מלווה על ידי מסמך רשמי ומקצועי מטעמו של שמאי דירות בנוגע למחיר שנקבו בו – יהיה קשה מאד לנסות להתמקח או להוכיח שמדובר במחיר שלא מתאים לדירה ולכן ברוב המקרים התהליך יהיה רציני, מדויק וממוקד הרבה יותר. כשמתחילים את התהליך עם הערכת מחיר מקצועית של שמאי – אפשר להמשיך הלאה ללא בזבוז זמן מיותר של כל הצדדים.

 

המשמעות והחשיבות של שמאות דירות

אין זה פשוט לקבוע את המחיר של דירה או נכס נדל"ני. על מנת שהצדדים שקשורים במכירה או בקנייה ירגישו הוגנות של כל הצדדים צריך איש מקצוע אובייקטיבי שיידע, בעזרת הכלים והידע המקצועי שעומד לרשותו, לנקוב במחיר שאי אפשר יהיה להתווכח איתו. כך הצד שמוכר לא ינסה לקבוע מחיר בלתי ריאלי שבגללו הוא יתקשה למכור את הדירה ואילו הצד השני, שמעוניין בקנייה, לא ירגיש שמנסים לנקוב במחיר גבוה מדי שלא יהיה הוגן כלפיו. ישנם מקרים שבהם מי שמעורב בעסקה לא בהכרח יודע מה טווח המחירים הנכון או המתאים לדירה זו או אחרת ולכן מתן השירות של שמאי הדירות יהיה לא רק מסייע אלא הכרחי להמשך ביצוע העסקה.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button