שמאי בשוהם
שמאי בשוהם
02/15/23

שמאי בשוהם

שמאות מקרקעין היא עסק חיוני שיש לו חשיבות ומשמעות מכריעות במגוון רחב של עסקאות או שיח. השמאי הוא זה שיכול בעזרת הידע והכלים המקצועיים שיש לו להעריך את השווי של נכס נדל”ני – דירה, בית, עסק, מגרש, נחלה חקלאית או שטח שמצוי בקיבוץ או מושב. שמאי מקרקעין חייב לקחת חלק בכל עסקה או נושא שיש בהם דיון שקשור בשטח, נחלה או נכס והוא זה שיכול לקבוע את הערך, את שיעור ההשבחה, את הדרך הנכונה ביותר לבצע הפקעה או הפשרה של אדמות ועוד. ישנם מקרים שבהם אפשר לחפש איש מקצוע מכל רחבי המדינה אך בדרך כלל אין זה מומלץ. בהזמנה של שירות שמאות יש חשיבות להכרות מעמיקה וטובה של השמאי את האזור המדובר ולכן מומלץ שהוא יהיה כזה שמתגורר באזור, מכיר אותו היטב ומציע בו שירותים. מסיבה זו שמאי בשוהם יכול בהחלט להציע שירותים מקצועיים ומעולים לא רק לתושבי העיר עצמה אלא גם לתושבי היישובים הסמוכים.

 

שמאי מקרקעין בשוהם

שוהם היא עיר לא קטנה שיש בה התעוררות נדל”נית כבר לא מעט שנים. יש בה תושבים מכל האוכלוסיות וכל הזמן יש אליה נהירה של תושבים חדשים. מכיוון ששוהם ממוקמת באזור שאינו מיושב בצפיפות – יש סביבה יישובים קטנים שונים ולא מעט קרקעות בלתי מיושבות. המסקנה היא שעל מנת להבין לעומק את הסטטוס של הקרקעות האלה ולדעת בדיוק מה מותר או אסור לעשות איתן – צריך את הידע והמקצועיות הגבוהה של שמאי בשוהם. הוא זה שיכיר היטב גם את העיר וגם את האזור כולו מבחינת משאבי טבע שקיימים בו, שטחים חקלאיים בשימוש או ללא שימוש, גבולות בין נחלות שונות וכמובן מציאת הבעלות על כל שטח, קטן כגדול. לעיתים מתעוררות מחלוקות בין התושבים לבין הרשות המקומית, לעיתים ישנו חוסר הסכמה בין התושבים של שוהם עצמה והיישובים שמסביב או שייתכנו מקרים שבהם התערבותו של השמאי תידרש כשיהיה מדובר בכלל בחברות שמבצעות עבודות במחצבות שבאזור.

 

התפקידים החשובים של שמאי 

שמאי מקרקעין מקצועי שמכיר את שוהם וכל מה שסביבה יכול להביא הרבה מאד תועלת לשלל עסקאות או תהליכים שקשורים בנדל”ן, שטחים וקרקעות. בזכותו אפשר להעריך את השווי של נכסים כמו דירות או בתים, הוא האדם הנכון לקבוע את השווי של כל סוג של נכס שעומד על הפרק ודרוש הערכה מדויקת וקרובה ככל האפשר למציאות ואין ספק שבזכות הערכות השווי המדויקות שלו שוק הנדל”ן כולו יהיה נכון ומתאים למציאות הכלכלית שבכל מקרה – היא אינה פשוטה בשום זמן. הוא זה שיכול להתגבר על מחלוקות שקשורות בשטחים חקלאיים, קרקעות, נחלות בקיבוצים או מושבים ולסייע על פי הידע שלו והממשק עם העבודה של מנהל מקרקעי ישראל בכל מה שקשור לשטחים שעומדים ללא שימוש.

עוד קטגוריות:

 שמאי מקרקעין בירושלים

שתף:
וואטסאפ חייג אלינו צור קשר
Icon for fixed button גם בווצאפ