לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! רישום מקרקעין והסדר זכויות במקרקעין כחלק משירותי שמאות

רישום מקרקעין והסדר זכויות במקרקעין כחלק משירותי שמאות

רישום מקרקעין והסדר זכויות במקרקעין כחלק משירותי שמאות

לנוכח ריבוי הבעיות שעולות מדי פעם ברישום נכון של עסקאות מקרקעין, עולה הצורך בעבודה נכונה עם שירותי שמאות אמינים ומקצועיים. רבים מזלזלים מדי בכל הנושא של רישום מקרקעין כחוק ובצורה מסודרת, מבלי להבין שמדובר בנושא משליך ישירות הן על התשלומים שהם צריכים להוציא במהלך העסקה על המחיר של הנכס ועל המיסים שהם צריכים לשלם, הן על מחיר הפוליסה לביטוח של הנכס שמחושב גם לפי הערך האמיתי שנקבע לו ולפי השמאות שנערכה לו והן בגלל מס הרכישה ומס השבח שיצטרכו לשלם. כשמדובר בנכס שיש להוריש אוו ולא למכור אותו לפני כן, או להעביר את הזכויות בו כחלק מהסדרת הבעלות עליו, זה הופך להיות קריטי יותר. 

הליכים מסודרים חיוניים

אי אפשר להפריז אם כך בכל מה שקשור להליכים מסודרים של רישום מקרקעין ושל הסדר זכויות במקרקעין, הרבה לפני שמתחילים לדבר אפילו על עיצוב פנים ושיפוצים, על מנת להשביח את הערך שלו למטרת מכירה או השכרה. זה חיוני גם לעבוד לאחר השיפוצים עם מעצבת פנים הום סטיילינג מנוסה. זאת כדי להכין את הנכס למכירה ולהצגתו הראויה בפני קונים פוטנציאליים, ואת זה אפשר לעשות רק עם מי שמתמחה בהכנת הנכס לקראת מכירה. יש בזה שלבי עבודה שחשוב לדעת אותם כדי להציג נכס נקי מבעיות של שיפוצים גם לצורך הערכת שווי הנכס בצורה מסודרת. עיצוב ושיפוץ משפיעים על מצב הנכס בצורה דרסטית כאשר מעריכים גם את מצבו הנוכחי ואת הפוטנציאל שלו ולא רק את התכניות לפיתוח האזור שמשפיעות על הערך האמיתי שלו. 

תשלום התחייבויות על הנכס

כך שלמחיר נכס יש היבטים שונים ומפתיעים שאולי לא חשבתם עליהם אבל הם משפיעים גם על ההכנסות הצפויות שלכם מהשכרתו וממכירתו, וגם על המיסים שתצטרכו לשלם למדינה אם תקנו או תמכרו אותו. כמו כן, אל תשכחו שאם מדובר בנכס שיש להשכיר למטרות מסחריות או באזורים מבוקשים הערך שלו משפיע גם על מיסים מקומיים וגם על התשואה שאתם מצפים שהוא יניב לכם. 

גודל הנכס והשטח

חשוב אם כך לברר כל מה שצריך לדעת על רישום מקרקעין נכון גם מבחינת השטח שלו, משום שלא פעם אנשים חושבים שהם קונים נכס בשטח מסוים ואחר מתברר שהם קנו שטח שלא היה רשום נכון ולכן לא טרחו להסדיר את הזכויות שלהם לפי זה. זה עלול לגרום גם לייקור של מחיר הנכס שלא לצורך וגם להוזלה שלו במקרה הטוב, אבל אז תצטרכו להשלים את ההפרש במס שבח או קנייה או במיסים עירוניים שלא שילמתם במלואם. חשוב מאוד לעבוד עם שירותי שמאות שלא מתרשלים בעבודה המדויקת שלהם וגם בודקים ומשווים רישומים שונים שיש לגבי הנכס. חשוב שתדעו את התמונה המלאה והאמיתית של הנכס מבחינת הסדר זכויות במקרקעין.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button