לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! ערך הנדל"ן בטבריה עולה ממה זה נובע?

ערך הנדל"ן בטבריה עולה ממה זה נובע?

אין זה סוד ששוק הנדל"ן בישראל פורח בשנים האחרונות. זה בא לידי ביטוי במחירים הגואים, לא רק במרכז הארץ ובאזורים שהיינו מצפים לכך, אלא גם באזורים אחרים. הכלל הוא ידוע, ברגע שהמחירים מתחילים לעלות בפריפריה הקרובה והרחוקה, זה סימן ששוק הנדל"ן פורח.

לדוגמא, אנחנו יכולים לראות עלייה בערך הנדל"ן בטבריה. אותה עיר שעד לפני כמה שנים היו שראו בה עיר רפאים, אשר נזנחה ונשכחה, למרות הפוטנציאל העצום שיש בה בזכות היותה שוכנת על חופי הכנרת, לב אחד האזורים התיירותיים הפופולאריים ביותר, אז שכיום מחירי הנדל"ן בעיר מאמירים. כפי שנוכל לראות מיד, יש לכך סיבות שונות.

למה טבריה הפכה להיות מוקד משיכה?

כאמור, מאז ומתמיד טבריה היתה מוקד משיכה לתיירים, הן תיירות פנים והן תיירות חוץ. ישראלים רבים היו מבלים בטבריה בסופי שבוע, חגים וחופשת קיץ. הם היו מגיעים לאיזור, מטיילים, סועדים במסעדות מקומיות, נהנים מהחופים וכן פונים אל שירות השכרת סירה בכנרת לנהיגה עצמית, על מנת ליהנות משייט בבוקר או לקראת שקיעה.

יחד עם זאת, העיר לא הפכה להיות מוקד משיכה למגורים או עסקים. זה נובע מסיבות שונות, בין אם זה בגלל שינויי דמוגרפיים, בגלל הריחוק מהמרכז ואפילו מחיפה, בזכות העובדה שהעיר לא התפתחה והיה נדמה שההשקעות בהן לא משתלמות.

היום לעומת זאת, המצב מעט השתנה. אפשר למצוא הרבה יותר אופציות להשקעות, המחירים מטפסים לאט לאט, ואפשר גם לראות עלייה במספר התיירים, לראיה, יותר ויותר פונים אל שירות השכרת סירה בכנרת לנהיגה עצמית, בין אם זה בסופי שבוע ובין אם זה בחופשות הקיץ. מדובר על תיירים מכל המגזרים ומכל האזורים ברחבי ישראל וכן תיירים מחו"ל.

מדוע אנשים בוחרים להשקיע בטבריה

ראשית,ישנם לא מעט אנשים שבוחרים לרכוש דירות להשקעה בעיר, אלה משמשות לצורכי מגורים, עבור סטודנטים או עובדים באזור וכן לצורכי תיירות. מי שמגיע לאזור בשביל לנפוש ובין שמגיע אל הכנרת לצורך פעילויות של ספורט ימי, דוגמא השכרת סירה בכנרת לנהיגה עצמית, לא בהכרח ירצה לשכור חדר בבית מלון אלא יעדיף לשכור וילה או דירה למשך תקופת זמן מסוימת.

שנית, מחירי הנדל"ן בטבריה עולים בדומה לעלייה המורגשת באזורים נוספים בישראל. מאחר ולא ניתן למצוא חלקות אדמה ריקות באזור המרכז, אז המחירים מטפסים, ולאט לאט זה זלג גם לפריפריה הקרובה וכעת גם לפריפריה הרחוקה. המחירים מטפסים בכל מקום, גם בטבריה.

שלישית, מאחר ובמשך שנים המחירים היו אותו דבר, רבים בחרו להשקיע בעיר מתוך מחשבה שיום אחד זה ישתלם. ברגע שרבים משקיעים באזור מסוים, עם הזמן המחירים עולים. זו תופעה מוכרת בכל מקום, וזו אחת ההשפעות מובילות לעלייה במחירי הנדל"ן גם בעיר כמו טבריה שיש בה הרבה מאוד פוטנציאל.

 

 

לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין
לא מוכרים או קונים נכס בלי שמאי מקרקעין

כשאתם באים לקנות או למכור נכס אתם לא תמיד באמת יודעים מה המצב של הנכס.

קרא עוד
איך מוצאים שמאי מקרקעין מומלץ?

שמאי מקרקעין הם אנשי המקצוע שמעריכים ומעריכים נכסי מקרקעין ואת השווי שלהם. הם מומחים בתחומם,

קרא עוד
דוח שמאי מקרקעין 

שמאי מקרקעין  עובדים רבים מחליטים לשנות את מקום המגורים שלהם עקב עבודה חדשה. לא אחת

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?