לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירת יוקרה?

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירת יוקרה?

מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירת יוקרה?

אחת העסקאות המשמעותיות והיקרות ביותר שייצא לרוב האנשים לבצע בימי חייהם, היא רכישת דירה. כמו בכל עסקה יקרה שאנחנו מבצעים, חשוב לבצע את הבדיקות המתאימות לפני הרכישה, כדי להימנע מטעויות והוצאות כספיות מיותרות, על אחת כמה וכמה כשמדובר בדירת יוקרה. אז מה חשוב לבדוק לפני שרוכשים דירת יוקרה?

רכישת דירה בישראל

אחת העסקאות היקרות ביותר שייצא לישראלי הממוצע לבצע, לפחות פעם אחת בימי חייו, היא רכישת דירה. בנוסף לכך שמדובר בעסקה הכרוכה בהוצאות כספיות רבות, הרי שתהליך רכישת הדירה בישראל הוא תהליך בירוקרטי המלווה במילוי טפסים רבים, התייעצות עם עורכי דין ופגישות בלתי נגמרות עם הבנק. אך בין כל התהליכים והטפסים, חשוב לבצע כמה בדיקות מקדימות.

דירה בעלת תכנון אדריכלי מודרני, בין אם מדובר באדריכלות דירות או אדריכלות בתים פרטיים, כשמדובר ברכישת נכס יוקרתי בעל אדריכלות מודרנית, אזי שמדובר בעסקה יקרה יותר, המחייבת תשומת לב מיוחדת לבדיקות המקדימות שיש לבצע, היות וכל טעות או חוסר תשומת לב לפרטים מהותיים, עלולה להתגלות כטעות יקרה בהמשך הדרך.

בדיקה פיזית של הדירה

סגנונות שונים של עיצוב בתי יוקרה הפך לפופולארי מאוד בשנים האחרונות, עם הרצון להתאים את הבית לאופנות השונות ולסגנון החיים המודרני המתפתח בקצב מהיר ומסחרר. דירות יוקרה בעלות עיצוב פנים מודרני יוקרתי יכולות להיראות מיליון דולר, תרתי משמע, אך מתחת לעיצוב והנראות החיצונית מסתתרות מערכות רבות- אינסטלציה וחשמל לדוגמא, אשר תפקוד לקוי של אחת מהן עלולה להתגלות כפרט מהותי העלול להגיע לנזקים כספיים כבדים ובמקרי קיצון, אף לסכנת חיים. לכן, לפני רכישת הדירה חייבים לבדוק את תקינות המערכות בדירה, על כלל חדריה. 

סביר להניח כי דירות יוקרה נבנו בסטנדרט גבוה, ובתקנים מתאימים נגד רעידות אדמה לדוגמא, שלא כמו בניינים ישנים יותר הצריכים לעבור תמ"א 38, אך מומלץ בכל זאת לבדוק סימנים חיצוניים בולטים בקירות כמו קילופי צבע, סדקים ורטיבויות, היכולות להעיד על בעיות נוספות הקיימות בדירה. בדיקה מקדימה של כלל הפרטים הללו יכולה למנוע מכם עוגמת נפש רבה והוצאות מיותרות הכרוכות בתיקונים.

בדיקה אצל רשם מקרקעין

חשוב מאוד לבדוק דרך רשם מקרקעין, הבודק אצל מרשם המקרקעין דרך משרד המשפטים, כי המוכר הוא אכן בעל זכויות הקניין בדירה האמורה. בנוסף, ניתן להיעזר בשמאי מקרקעין בכדי להעריך את השווי האמיתי של הנכס ואפשרויות הבניה הנוספות, ככל וישנם, בדירה.

במידה ומדובר בבית פרטי, חשוב לוודא שהתכניות החלות על הנכס אכן מתאימות לייעודו- מגורים, מסחר וכיוצא בזה. כמו כן, יש לבדוק כי אכן מתקיימת זהות בין היתר הבנייה הקיים לבין הבנוי בפועל.

מה מתוכנן באיזור

כשמדובר בדירות יוקרה מעבר לעיצוב היוקרתי והנראות היוקרתית, חשוב לוודא כי גם הסביבה תואמת למראה היוקרתי. לכן, כדאי לוודא במשרדי הוועדה המקומית כי לא מתוכננים מרכזי מסחר או מגרשים אחרים העלולים להוות מטרד בעתיד.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button