לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! שמאי מקרקעין בהרצליה – מה חשוב לבדוק לפני קניית דירה בהרצליה

שמאי מקרקעין בהרצליה – מה חשוב לבדוק לפני קניית דירה בהרצליה

שמאי מקרקעין בהרצליה – מה חשוב לבדוק לפני קניית דירה בהרצליה

לכאורה, קניית דירה בעיר אחת – למשל הרצליה – לא אמורה להיות שונה בהרבה מקניית דירה בעיר אחרת. למעשה המציאות שונה: לכל עיר יש נקודות חוזקה וחולשה שיש לבדוק. 

קניית דירה היא עניין מסובך. ראשית, מדובר בסכומים גדולים של כסף וההשקעה אינה נטולת סיכון. שנית, גם מי שגרים בעיר מסוימת, לא מכירים אותה בהכרח לעומק, מבחינה נדלנ"ית. משרדי תיווך בהרצליה, למשל, ידעו בדיוק מה התוכניות לגבי הרובעים או השכונות השונות, ועוד.

חשוב להבין שכל תוכנית בניין עיר או אפילו שינויים מקומיים שהעירייה מתכננת ברחוב מסוים הם בעלי השפעה על נכסים באותו אזור. 

אם אתם קונים היום דירה להשקעה בשכונה שנחשבת פחות טובה בעיר, אבל יש לגביה תוכניות פיתוח, הרי שזו עשויה להיות השקעה טובה. גם בהרצליה יש מקומות טוביום יותר – או פחות. 

אם אתם צריכים עזרה – יניב רפאל שמאי מקרקעין בהרצליה

נחזור לרגע לאחור: מלבד תוכניות עתידיות, מה יש לבדוק עוד?

ראשית בדקו את המצב של הדירה עצמה. בררו למה היא שמשה בשנים מאז בנייתה, וממי אתם קונים את הנכס. האם מדובר ביורשים של זוג קשישים, שאולי גר בדירה אבל לא השקיע בה? האם מדובר בדירה ששימשה רק להשכרה, וממש הוזנחה בחמש השנים האחרונות?

בדקו היטב – או ככל שאתם יכולים – מה מצב התשתיות בדירה. אם מדובר בדירה מתחת לגג רעפים – בדקו את הגג היטב. חפשו (בבדיקת הדירה) כתמי מים או מקומות בתקרה שנראה שטופלו רק לאחרונה. 

ומה לגבי הבניין עצמו? בקניית דירה בבניין משותף, בדקו מיהם השכנים. במיוחד בשכונות הוותיקות של העיר, צפוי שהרוב יהיו שוכרים, וטיפוח הבניין וסביבתו לא יהיה קל.

בין אם אתם קונים דירה להשקעה ובין אם למגורים שלכם, בדקו מה מציעה השכונה מסביב: אם הדירה היא דירת שלושה או ארבעה חדרים, היא תפנה בעיקר לזוגות עם ילדים. האם בתי הספר בסביבה טובים? האם יש גן ילדים קרוב, שיש לו מוניטין טובים?

אל תתפשרו על הנושא הסביבתי, כי אם לו, תמצאו את עצמכם עם נכס שפונה רק לחתך אוכלוסיה יחסית מצומצם.

נקודות עתידיות

ושוב, מתחילים מהבניין: האם הוא כזה שמיועד להריסה ובנייה מחדש במסגרת של פינוי-בינוי או תמ"א 38? האם הוא בכלל מיושן, או שמא הוא חדש, ואין לגביו תוכניות? 

יכול להיות שהבניין עצמו לא יחוזק, אבל בניינים סמוכים הם נמוכים ובעייתיים וכן צפוי שיעברו חיזוק או בנייה מחדש. במיוחד בעיר ותיקה שכזו, שאלו את עצמכם מה תהיה ההשפעה של בנייה בסביבה על הדירה שאתם קונים; אולי היא תהיה מוסתרת מהשמש בגלל בניין גבוה יותר, שיוקם בשכנות?

ולבסוף: השקעה טובה בדירה היא השקעה שלא נעשית בחיפזון. השוו מחירים של כמה וכמה דירות, דברו עם שכנים או עם ועד הבית בבניין ונסו להבין בדיוק מה טיב הקנייה שאתם עומדים לעשות. 

שמאי מקרקעיןהערכת שווי דירההיטל השבחהשמאי מקרקעין במודיעיןשמאי רכושדוח אפסשמאי מקרקעין במושבים,שמאי דירותשמאי נחלהשמאי בשוהםשמאי נזקי מיםתמ"א 38 ירושליםשמאי

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button