לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מה זו התחדשות עירונית ולמה כדאי לשים לב

מה זו התחדשות עירונית ולמה כדאי לשים לב

מה זו התחדשות עירונית ולמה כדאי לשים לב

אנחנו חיים בחיים דינמיים המשתנים במהירות, לכל הדעות. אנחנו היום משתמשים בטכנולוגיה מתקדמת באופן משמעותי יותר ממה שהיה בעבר. זה אולי אחד הגורמים לכך שרבים לא מצליחים לקלוט עד כמה המצב שונה בענף הבנייה. כאשר אנחנו מדברים על בנייה של מבנים חדשים באיזור ישן, עלינו לקחת בחשבון שורה ארוכה של פרמטרים ולעבוד ביסודיות כדי להבטיח כי המבנים עליהם אנחנו נשענים יכולים לספק את הסחורה בסופו של דבר. איך מבצעים את הבדיקות הנדרשות ואיך מנהלים אותן באופן כזה שיאפשר לכם לקבל את כל האישורים הנדרשים. ניתן להוייעץ עם שירותי שמאי מקרקעין על מנת להבין את הפוטנציאל הטמון בפעולת חידוש מבנים.

מה צריך לברר כאשר מחדשים בית ישן 

תהליכים של התחדשות עירונית יכולים לנבוע מהרבה סיבות. יש עיריות שמעוניינות לשפר את פני העיר, יש רשויות מוניציפליות שמקדמות תהליכי בנייה כדי לחזק מבנים ישנים. ברגע בו מעוניינים לצאת למסע מהסוג הזה יש כמה דברים אותם כדאי לבדוק כדי להבטיח כי הבנייה תיעשה על הצד הטוב ביותר שלה: 

 •  סקירה כללית של המבנה: אין מבנה שאין בו מידה מסוימת של שחיקה לאורך השנים. מזג האוויר בצירוף של בליה טבעית, נותנים פעמים רבות את אותותיהם. כדי להתקדם ולבנות משהו חדש יש לייצר דוח שמאבחן את נקודות התורפה של המבנה והליקויים שנוצרו בו לאורך השנים על מנת שניתן יהיה לטפל בהם לאורך תהליך החידוש. 
 • בדיקה של יסודות הבניין:  אף אחד לא רוצה לבנות מבנה שחלילה יקרוס בסופו של דבר. לכן חשוב להעיף מבט גם ביסודות האנכיים, כגון עמודים וכדומה וכן ביסודות המאוזנים, תקרת החניה, המקלט וכן הלאה. 
 • בירור מקיף על השטח עליו בנוי המבנה: התקנים שהיו נהוגים בעבר הם לא התקנים הנהוגים היום. העיקרון המנחה של התחדשות עירונית הוא הניסיון לעשות טוב יותר ממה שהיה בעבר. לכן, במקרים של התחדשות עירונית תהליכים של סקרי קרקע הופכים אפילו יותר דרמטיים מבמקרים אחרים. שכן דווקא כאן יש לנו הזדמנות חד פעמית לברר האם הבניין בנוי באופן שהולם את השטח עליו הוא מוצב. 

הבחינה המקצועית תאפשר קבלת היתרים 

כאשר יוצאים לתהליך של התחדשות עירונית, גם אם הוא יוצא מטעם העירייה, אין זה אומר כי יש הקלות באישורים אותם צריך לתת. כמו במקרים אחרים גם כאן יש להקפיד על התקנות אותם קבע משרד השיכון בהוראת ממשלת ישראל. כמו כן, יש להציג תוכנית מפורטת שנערכה בידי אדריכל וקונסטרוקטור שלוקחת בחשבון את היתרונות והחסרונות הקיימים במבנה תוך מתן פתרונות לכל אחד מהליקויים הקיימים. 

תהליך של קבלת היתרים לוקח זמן ולכן יש לבוא מוכנים

קבלת היתרים לבנייה במדינת ישראל זה לא דבר קל במיוחד. קבלת היתרים עבור התחדשות עירונית היא לעיתים פשוטה יותר במקרה בו יש אג'נדה של עירייה או רשות מוניציפלית המעוניינות לקדם פרויקטים ספציפיים. אבל בכל מקרה, גם במקרים הקלים יותר, עליכם לבוא מוכנים לתהליך ארוך, תהליך שכולו בחינה של הליקויים על ידי וועדה מיוחדת ומתן מענה לשאלות הקשות מהצד שלכם. רק ראיה של כל התמונה בשלבים המוקדמים של העבודה תאפשר לכם לקבל את כל ההיתרים הנדרשים ללא שום בעיות.  

מוכרים נכס מקרקעין? כך תעשו את זה נכון

כאשר מוכרים נכס מקרקעין, רצוי לשוחח עם שמאי מקרקעין שהוא מתמקצע בתחום המקרקעין, כדי לקבל

קרא עוד
הערכת שמאי לדירה לצורך לקיחת הלוואה
הערכת שמאי לדירה לצורך לקיחת הלוואה

באמצעות הערכת שמאי לדירה לצורך לקיחת הלוואה כל אחד מכם יוכל לרכוש את הדירה בה

קרא עוד
העלאת שווי נכס בעזרת עיצוב יוקרתי
העלאת שווי נכס בעזרת עיצוב יוקרתי

השבחת נכס היא תהליך של שיפוץ פנים וחוץ של נכס, מתוך כוונה להשביחו. בדרך כלל

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?