לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! מהי בניה קלה וכיצד זה יכול להעלות את ערך הדירה?

מהי בניה קלה וכיצד זה יכול להעלות את ערך הדירה?

מהי בניה קלה וכיצד זה יכול להעלות את ערך הדירה?

העובדה שעלויות הבתים בישראל מרקיעים שחקים ידועה לכל ומהווה בעיה עמה מתמודדים רבים. עם ישראל נוטה לאהוב, מסיבות שאינן תמיד כל כך ברורות, בנייה "כבדה" מבלוקים ו/או בטון, ולא מוכן לבנות מחומרים אחרים, כנהוג במדינות רבות אחרות. עם זאת, העובדה שרבים בוחרים בכך אינה מביאה למסקנה שזוהי הדרך הנכונה. במילים הקרובות נעמוד על היתרונות שבבנייה קלה ובשימושיה האפשריים. 

על מה מדובר?

ראשית, בנייה קלה היא בנייה מחומרים חלופיים לבלוקים ובטון, ונוטים לייחס לסוג כזה של בנייה שימוש בלוחות פלדה, עץ, גבס, ועוד. היתרונות המרכזיים של בנייה מחומרים אלה על פני בנייה בחומרים מסורתיים נעוץ במהירות הבנייה ובעלויות הבנייה. בנייה קלה היא פשוטה יותר לביצוע, ובעלי מקצוע המתמחים בסוג זה של בנייה יודעים לבנות אפילו בתים בזמנים קצרים מאוד, בטח בהשוואה לבנייה מסורתית. בנוסף, עלויות החומרים אינן כה גבוהות כמו בטון ובלוקים ומכאן שניתן לצמצם את עלויות הבנייה באופן ניכר. 

מהם השימושים האפשריים?

ישראלים רבים מעט חוששים להסתמך על בניה קלה כשיטת הבנייה בה ייבנה ביתם. ישנם שיקולים רבים לכך, אולם מרביתם מבוססים על "חכמת המונים" שבמקרה זה אינה חכמה אלא מכשול בדרך להשגת פתרונות דיור או שיפור מבנים קיימים. מבין השימושים האפשריים ניתן למנות מחסן בניה קלה אשר רבים מבקשים להוסיף לביתם. בעת בניית מחסן אין ערך רב לשימוש בחומרים המסורתיים וכדאי לבנות מחסן מפנל מבודד. בנוסף, גם הוספה של חדרים או יחידות דיור למבנה קיים עשויה להיות יעילה ונכונה בבניה קלה. 

העלאת הערך

מעבר לכך, בנייה קלה יכולה לשמש לטובת העלאת ערך הדירה או מבנה קיים. ישנם רבים אשר מבקשים לשדרג את ביתם או דירתם אך לא מעוניינים להוציא סכומי כסף גדולים לשם כך. מצב שכזה הוא קלאסי עבור בנייה קלה. הוספה של מרפסת או חדר חדש לדירה נכון שתתבצע מחומרים של בניה קלה. ככה תוכלו להנות מעליית ערך הנכס שלכם, בד בבד עם חסכון משמעותי בעלות הבנייה.

תחום מתפתח ומתקדם

התפיסה בנוגע לבנייה קלה התעצבה בשנים עברו בהן הבנייה הקלה נתפסה כבנייה זמנית או אף מסוכנת. עם זאת, אין עוד מקום לתפיסה הזו. מדובר במחשבות של העשורים הקודמים שלהם אין עוד אחיזה במציאות של היום. אדם המבקש לבנות חלל חדש, בין אם מחסן, חדר או מרפסת, חייב לקחת בחשבון את ההתפתחויות בתחום הבנייה הקלה בשנים האחרונות. שיפור הבידוד והעמידות בפני איתני הטבע, כמו גם שיפור שיטות הבנייה, הביא את הבנייה הקלה למקום אחר לחלוטין בהשוואה לשנים קודמות. קבלנים ובעלי מקצוע כיום משתמשים בבניה קלה לשימושים רבים ואף מציעים זאת ללקוחותיהם, מתוך הבנת השיפורים שחלו בתחום. לכן, לא כדאי להסתמך על שמועות לא מבוססות וכדאי ללכת ולבדוק אפשרות זו בעצמכם לעומק.

שיפור חוות הדעת של השמאי מקרקעין

לאורך זמן צריך לבצע עבודות תחזוקה של שכבת המגן של הבטון. כך תוכל לשמור על

קרא עוד
נדל"ן – כך תשקיעו בצורה חכמה ומניבה
נדל"ן – כך תשקיעו בצורה חכמה ומניבה

מה הופך את ערוץ השקעות הנדל"ן לכל כך נחשק כבר שנים רבות? ומדוע משקיעים עם

קרא עוד
הבדיקות הנדרשות לבניית בית פרטי 
הבדיקות הנדרשות לבניית בית פרטי 

הדרך היחידה שמותר לבנות בה בית בישראל היא לעמוד בדרישות החוק לבצע כמה וכמה בדיקות

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button