לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! לא קונים דירה ללא יועץ משכנתא

לא קונים דירה ללא יועץ משכנתא

כאשר קונים דירה יש המון הוצאות כמו עלות הנכס, המתווך אם מדובר בדירת יד שנייה, שכר טרחה של עורך דין, מיסים ועוד. לתוך העלויות הקבועות חייב כל מי שרוכש דירה להוסיף גם הוצאה חשובה ביותר והיא יועץ משכנתא. מדובר בצורך אקוטי כיוון שמדובר בנושא שהוא מאד מסובך ורק מומחה יודע כיצד להתנהל בכל סיטואציה ולהוביל את הלקוחות שלו לעסקה הכדאית ביותר התואמת את היכולות הפיננסיות שלהם, תוך ראייה לטווח הארוך. לכן יש לשכור את שירותיו בתחילת התהליך כך שילווה את כל המהלך, ידאג לאינטרסים של לקוחותיו וייצור חיסכון משמעותי ביותר בעלויות הכוללות של המשכנתא כולל העלויות הנלוות. זו הסיבה שבגללה שווה לשלם לו שכר טרחה כיוון שהערך המוסף יהיה פי כמה.

התחשיבים שמבצע יועץ משכנתא הם מורכבים כיוון שמדובר במשכנתא שתקופת ההחזר שלה נעה בדרך כלל סביב עשרים שנה ואף יותר. רבים מבין רוכשי הדירות הם זוגות נשואים ללא ילדים. עם השנים ירחיבו את הקן המשפחתי ויולדו ילדים. ההכנסות של בני הזוג יישארו פחות או יותר באותה רמה, אך לעומת זאת ההוצאות יגדלו מאד כיוון שיהיה עליהם לקנות ציוד רב החל במיטת תינוק, כיסא בטיחות לאוטו דרך בגדי תינוקות צעצועים ומשחקים, עלויות של גנים, בתי ספר ועוד. 

יועץ משכנתא שבודק את היכולות הפיננסיות של כל לקוח

כעת מדובר בזוג צעיר ואם ההחזר יהיה עוד 500 ₪ בחודש זה לא מהותי, אך עבור משפחה עם שלושה ילדים, ההבדל הוא משמעותי. לכן יועץ המשכנתא לא דואג לגבי ההחזר החודשי כרגע או בשנה הקרובה. החשש שלו מה יקרה לקראת סוף תשלומי המשכנתא, איך הלקוחות יעמדו בהחזר משכנתא כה גבוה כשיש להם עלויות קבועות הקשורות לילדים. 

בנוסף לכך הוא משפר מול הבנקים את תנאי ההלוואה ומטפל נקודתית בנושא חשוב כמו ביטול הקנסות או הקטנתם במקרה של החזר מלוא המשכנתא או חלק ממנה טרם זמן הפירעון שנקבע בחוזה. וגם מתנהל מול הבנק בנושא הפחתה של גובה ההחזר החודשי כדי להקל על הלווים. 

זו הסיבה שאיש מקצוע כמו יועץ משכנתא משקלל היטב את כל הנתונים, בוחן את האפשרויות וכדי להגן על הלווים מציע להם מסלול החזר משכנתא שהם יוכלו לעמוד בו על פי צפי ההתנהלות הכספית שלהם.

בחירת המשכנתא המועדפת 

יועץ משכנתא בוחן בכובד ראש את הצעות המחיר שהלקוחות קיבלו מהבנקים השונים והוא גם מנתב אותם לבנקים אחרים שהתנאים המסחריים בהם טובים יותר ויהיו מתאימים יותר למצבם של הלקוחות הספציפיים, לסכום המשכנתא שעליהם ללוות ולאפשרויות ההחזר שלהם.

נושא אקוטי בו מטפל יועץ משכנתא הוא בחירת מסלולי ההלוואה. קיימים היום כמה מסלולים ובהתאם לסיכויים ולסיכונים, הוא מציע כיצד לחלק את הסכום הכללי של ההלוואה לשלושה מסלולים לאו דווקא זהים אך בעלי התנהלות פיננסית אחרת כמו צמוד מדד, צמוד מט" ח ועוד. 

 

אנשי מקצוע שחשוב להכיר לפני ביצוע עסקאות נדל"ן
אנשי מקצוע שחשוב להכיר לפני ביצוע עסקאות נדל"ן

הלוואי ויכולנו לעשות הכל בכוחות עצמנו, מבלי להזדקק לאנשי מקצוע המתמחים בתחומים השונים. למעשה, ישנם

קרא עוד
שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור
שמאות מקרקעין – הערכת שווי מבני ציבור

במסגרת תפקידו של שמאי המקרקעין, הוא עוסק לא רק בהערכת שווי של נכסים פרטיים, אלא

קרא עוד
תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית
תרומת השמאי להצלחתו של פרויקט מסוג התחדשות עירונית

תסכימו איתנו, שכאשר זה נוגע לפרויקטים של התחדשות עירונית, יש המון חוסר וודאות ואחת הדרכים

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button