לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! כל מה שחובה לדעת לפני בחירת עו"ד מיסים?

כל מה שחובה לדעת לפני בחירת עו"ד מיסים?

כל מה שחובה לדעת לפני בחירת עו"ד מיסים?

עורכי דין המתמחים במיסוי יכולים לסייע לכם במקרים רבים מאוד הקשורים למערכות המס בישראל, כמו גם בעולם במקרים מסוימים ורלוונטיים. עורך דין מיסים יכול למשל לסייע משמעותית במקרים של אי הסכמות וסיבוכים חוקיים עם רשות המיסים וכמו כן בהחלט יכול לסייע להימנע ממקרים שכאלו. אך כמו בכל תחום משפטי ועם כל בחירה של עו"ד, אתם צריכים את הטוב והמתאים ביותר למקרה הפרטני שלכם – אז הנה כל מה שחובה לדעת לפני בחירת עו"ד מיסים. 

על מיסוי ומערכת המס בישראל

כל מערכת המס בישראל מנוהלת ע"י רשות המיסים, אשר כוללת מחלקות שונות בהתאם לסוגי המס השונים. המיסים מהווים את אחת הדרכים העיקריות של המדינה לממן את פעילויותיה לציבור, כאשר מס הוא תשלום המועבר למדינה ע"י אנשים פרטיים, עובדים, עסקים וגופים נוספים המבצעים פעילות כלכלית. מיסים נגבים במקרים רבים ובצורות שונות של מיסוי – למשל מס על הכנסות הנקבע לפי גובה ההכנסות, מס על רווחים מהשקעות, מיסוי ישיר דרך תלוש השכר של שכירים, מיסוי עקיף דרך תוספת המע"מ על מוצרים ושירותים, מס חברות וכיוצא באלו. 

מערכת המס בישראל כולל כאמור סוגי מיסוי שונים ורמות מס שונות לחלק ממיסים אלו, כאשר באופן כללי בהחלט מדובר על מערכת מורכבת וסבוכה למדי של חוקים, תקנות ובירוקרטיה. מערכות המס הישראלית הופכת למורכבת הרבה יותר כאשר מתנהלים מולה מעבר לניכויי המס בתלוש השכר של שכירים, לכן יש צורך מהותי ואמיתי לקבל ליווי וייצוג מתאימים וחכמים מצד גורמי מקצוע כמו למשל עורך דין מיסים ורואי חשבון. 

המיסים הנפוצים ביותר בישראל הם: מס הכנסה, מס ערך מוסף, מס רווחי הון, מיסוי על דלק (בלו), מיסוי על רכבים חדשים, מס קנייה ומס חברות, כמו גם מיסי נדל"ן למיניהם כמו מס שבח. 

 

עבירות מס והחשיבות של ייצוג ע"י עורך דין מיסים

עבירות מס מוגדרות בספר החוקים הישראלי כעבירות פליליות, זו נקודה חשובה שיש להבין בכל הנוגע לתחום מורכב ורגיש זה. המשמעות היא שבמקרים חמורים של עבירות מס, בהחלט קיים פוטנציאל לענישה של מאסר בפועל וכמו כן הטלת קנסות כספיים כבדים מאוד. יש עבירות מס הכנסה המחולקות לעבירות טכניות וקלות יותר ועבירות מהותיות הנחשבות חמורות ועם ענישה משמעותית יותר, ישנן עבירות מע"מ שגם מחולקות לטכניות ומהותיות. עבירות מס הכנסה ומע"מ הן הרחבות והנפוצות ביותר, כאשר בנוסף יש תיקים הנוגעים לעבירות מס שבוצעו בהקשר למס רווחי הון, מס חברות או מיסי נדל"ן. 

כדי לשפר את הסיכוי לסגירת תיקי עבירות מס במינימום נזקים מבחינת ענישה, קנסות והשפעה אישית/עסקית וכדי להבטיח התנהלות אופטימאלית מול רשות המיסים, גורמי אכיפה, פרקליטות ומערכת המשפט – קריטי לקבל ליווי משפטי איכותי, מקצועי ומותאם אישית ע"י עורך דין מיסים המתמחה בנושא הספציפי. מדובר כאמור על מערכת סופר מורכבת ודקדקנית ובמקרים של חדשות או אישומים לעבירות מס, אתם חייבים עו"ד מיסים מומחה. 

דברים שאתם חייבים לדעת ולבדוק לפני בחירת עו"ד מומחה למיסים:

 • היקף ניסיון בתחום המסוים הקשור לתיק שלכם.
 • הצלחות קודמות בליווי תיקים דומים.
 • מידת ההיכרות של עורך הדין עם המערכות הפנימיות של רשות המיסים.
 • מי בפועל יטפל בתיק שלכם – עורך דין מיסים מומחה בעצמו או צוות גדול ומבוזר של עורכי דין מהמשרד.
 • האם העו"ד פועל בשקיפות מלאה מולכם ומשתף אתכם בכל התפתחות ושלב במקרה?

תפקידו של עו"ד מיסים 

עו"ד מיסים נדרש במקרים רבים מאוד, לא רק בהקשר לעבירות מס, חקירות מס ואישומים פליליים בביצוע עבירות מס למיניהן. תפקידו של עורך דין מיסים כולל כאמור את כל הטיפול בנושאים הקשורים לעבירות מס שונות, ליווי וייצוג בחקירות מס, השלמת תשלום כופר כחלופה להליך פלילי וכמובן ייצוג בתהליכים משפטיים מול רשות המיסים ומערכת המשפט במקרים של אישומים בביצוע עבירות מס. 

בנוסף, עורכי דין המתמחים במיסים מסייעים רבות בנושאים כגון תכנוני מס פרטיים ועסקיים, תהליכי השגות שומה, הגשת בקשות גילוי מרצון לרשות המיסים, הגשת בקשות להחלטות מקדמיות בנוגע למיסוי, נושאי מיסוי בינלאומי, מיסוי שוק ההון ועוד מכלול נושאים הנוגעים לקשר הדוק בין מיסוי ומשפט.

למידע נוסף, ייעוץ וייצוג משפטי – https://www.boaztaxes.com/מיסים-פלילי/

שמאי המקרקעין – איש המקצוע שמבטיח שכולם ירוויחו מפרויקט פינוי-בינוי
שמאי המקרקעין – איש המקצוע שמבטיח שכולם ירוויחו מפרויקט פינוי-בינוי

אין ספק שכאשר מדובר על פרויקט בנייה מסוג פינוי בינוי, מדובר על אחד הפרויקטים המורכבים

קרא עוד
מה לעשות במקרה של סכסוך עסקי בימי קורונה?
מה לעשות במקרה של סכסוך עסקי בימי קורונה?

העסק לא מרוויח ואתם מתקשים לשלם את שכר הדירה? הזמנתם סחורה שאף אחד לא קונה

קרא עוד
זו תרומתו של השמאי להצלחת פרויקט מסוג התחדשות עירונית
זו תרומתו של השמאי להצלחת פרויקט מסוג התחדשות עירונית

פרויקטים של התחדשות עירונית מאפשרים לחולל מהפך עצום באיכות החיים ובתרבות המגורים, בעיקר במרכזי הערים

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button