לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חשיבות שמאות מקרקעין לפני רכישת נכס נדלנ"י

חשיבות שמאות מקרקעין לפני רכישת נכס נדלנ"י

חשיבות שמאות מקרקעין לפני רכישת נכס נדלנ"י

מעורבות בפיננסים שלנו היא חובה לא רק כאשר אנחנו סעלי עסק אוא בעיקר משום שגם אנשים פרטיים חייבים להבין היום בכספים ובניהול משק הבית שלהם נכון יותר. ככל שהזמנים משתנים אנחנו הופכים לאוריינים יותר פיננסית וזה כולל גם נדל"ן, בין אם נכמור או נקנה. אם בכל עסק היום אנחנו פועלים רק לאחר שאנחנו מקבלים את מלוא הנתונים על התחום שבו אנחנו רוצים לפעול, אין שום סיבה שכל פעולה שלנו בנכסים וברכישות או השכרות תתבצע באותו אופן. ערך של נכס נדל"ני אינו רק חלק מההשקעה שלנו אלא גם של תכנית העבודה שלנו. 

לדעת מהו ערך הנכס

אם אנחנו אנשים פרטיים על אחת כמה וכמה שאנחנו חייבים לדעת לאן אנחנו צועדים ואיזו עסקה אנחנו עושים. יש פרטים שלא חובה להשאיר לאנשי מקצוע בלבד אלא צריך לדעת מראש כדי לדעת בדיוק כמה זה עולה לנו. חשיבות שמאות מקרקעין לפני רכישת נכס נדלנ"י חיונית משום שלפיה אנחנו מקבלים את הנתונים הריאליים ביותר על ערך הנכס ולפי זה נחליט אם לקנות אותו למטרת השקעה או למטרות פרטיות. זה כולל גם את חישוב המשכנתא שניקח וגם בבנק ירצו לדעת בדיוק מהו ערך הנכס כדי לדעת אם לאשר לנו אותה ובאילו תנאים. ככל שהשמאות "חיובית" יותר ונותנים לנו נתונים מעודדים על ערך הנכס והשבחתו האפשרית, כך יהיה לנו יותר כדאי להשקיע בו למטרות אלה וגם לבנק יהיה כדאי יותר לתת לנו את ההלוואה. מבחינתו זאת תהיה משכנתא בטוחה שלפיה נוכל גם לעבוד בעתיד ולתכנן את תכנית ההחזרים.

על מה נשענת שמאות מקרקעין?

שמאות מקרקעין משקפת לנו ערך לפי מפרמטרים נוספים על פני הנכס עצמו ומצבו בשטח. ערך הקרקע כעת לעומת מה שהיה וכמובן הצפי שלה לעתיד. יש קרקעות רבות שמבטיחים לכם שיהיו רווחיות בעתיד בגלל תכנוני הפשרה ושינוי ייעוד שונים ולא תמיד זה מתגשם בפועל. לכן, שמאים אחראים ומקצועיים בודקים תמיד את מצב הנכס בטאבו וגם את התכנונים של הרשויות המקומיות לגבי הקרקע והנכס כדי לתת צפי אמיתי ונכון לגבי הערך שלו בעתיד. זה נכון במיוחד לגבי בתים, נכסים מסחריים וחקלאיים, זכויות בנייה או כל מגרש שטרם בנו עליו.

למה זה חשוב?

מחיר הנכס מגלם גם את האפשרויות שבו ואת המיסוי שלו כעת ובעתיד. אם ישונה ייעוד הקרקע גם המיסוי ישתנה וגם היטלי ההשבחה שיוטלו עליכם בגין הרווחים שתרוויחו ממנו יחושבו. אתם צריכים לדעת בדיוק לקראת מה אתם הולכי בכל נכס שאתם משקיעים בו, במיוחד אם יש לכם כוונה לבנות או להשכיר אותו וזה בדיוק מה שהשמאות תגלה לכם ותעזור לכם לתכנן את ההשקעה במקום. דוח מלא לוקח בחשבון את כל מה שמסביב לנכס ולא רק הנכס עצמו ובכך מגלה לכם תמונה מלאה מכל הכיוונים, כולל מצבו ברשומות ובטאבו.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button