לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חשיבות ההתקשרות עם שמאי מקרקעין לפני שרוכשים קרקע לבית פרטי

חשיבות ההתקשרות עם שמאי מקרקעין לפני שרוכשים קרקע לבית פרטי

אל תרכשו קרקע לבניית בית פרטי לפני הערכת שמאי מקרקעין

רכישת קרקע לבניית בית פרטי היא חלומם של ישראלים רבים. אם גם אתם משתייכים לאותה קבוצה ומצאתם קרקע שלדעתכם מתאימה לבנייה, חשוב כי לא תדלגו על שלב חשוב מאוד בדרך להגשמת החלום שלכם – התקשרות עם שמאי מקרקעין. מדוע זה כל כך חשוב וכיצד הוא יוכל לעזור לכם? מייד תבינו.

 

הערכת שווי הקרקע – כדי לא להסתבך כלכלית מול הבנק

ענף שמאות המקרקעין נועד לספק לכם תמונת מצב עדכנית לגבי שוויו של נכס נדל"ני כלשהו (קרקע, במקרה שלפנינו). בפועל המחיר אותו דורשים המוכרים עשוי להיות תואם למציאות, אך במקרים רבים הוא חורג בצורה משמעותית מהשווי האמיתי, כפי שיתברר בהמשך כאשר הבנק יבצע את ההערכה שלו כאשר ירצה לאשר לכם משכנתא. במהלך בדיקת הזכאות, הבנק בדרך כלל שולח שמאי מטעמו לטובת ההערכה של שווי הקרקע. במידה וההערכה שלו נמוכה משמעותית מסכום הרכישה הרי שגובה המשכנתא שתקבלו יהיה נמוך מהמצופה ותיאלצו לשלם את ההפרש מההון העצמי שלכם. 

 

שימו לב שברכישת קרקע לבניית בית פרטי הבנק מוכן להעניק עד 60% משווי הערכת שמאי הבנק. לכן, חשוב מאוד להזמין שמאי פרטי לפני הרכישה, על מנת שיספק עבורכם תמונת מצב אמיתית לגבי שווי הקרקע. כך גם לא תצטרכו להסתמך רק על ההערכה של הבנק שמקדמת בדרך כלל את האינטרסים שלו. בנוסף, כאשר רוכשים קרקע ממנהל מקרקעי ישראל, ישנם תשלומים נוספים שיש להעביר טרם הבנייה (שוברי היוון) וגם במקרה זה, אי התקשרות עם שמאי טרם הרכישה עשויה להפתיע אתכם עם הערכה נמוכה מדי והסתבכות כלכלית.

 

כיצד פועל שמאי מקרקעין פרטי?

התקשרות עם שמאי מקרקעין מקצועי ואיכותי תספק לכם עבודת שטח יסודית שבסופה תקבלו את כל המידע שחשוב לדעת על הקרקע שמעניינת אתכם: האם ישנו אישור לבנייה פרטית על הקרקע, מהו התכנון לגבי אופי הבנייה בסביבה הקרובה לקרקע, אילו עסקאות דומות היו באזור ועוד. השמאי מסוגל לקבל את כל המידע הזה בכמה אופנים – למשל, כניסה למערכת המידע של רשות המיסים וחישוב המחיר למטר קרקע לפי עסקאות דומות שבוצעו בחודשים האחרונים. במידה ואין עסקאות דומות, מבצע השמאי הערכה ספקולטיבית שנשענת על נתונים ממקומות אחרים, בעלי מאפיינים דומים.

עוד סיבות להתקשר עם שמאי שמתמחה בתחום המקרקעין

בנוסף, השמאי יכול לספק לכם את המידע המלא באשר למצב המשפטי של הקרקע, האם אין עליה חובות, האם כבר קיימת עליה הערת אזהרה כלשהי או שיעבודים, האם רישיון הבנייה תואם את מה שהובטח לכם בחוזה המכירה וכו'. בשורה התחתונה, ההתקשרות עם שמאי מקרקעין, רגע לפני הרכישה של הקרקע, תעזור לכם להבין האם הינכם עומדים לבצע רכישה טובה, שמוצדקת מבחינה כלכלית, משפטית וסביבתית וזאת במקום לרכוש חתול בשק. עלות הערכת השמאי בטלה בשישים לעומת הרווח הגדול שמקבלים ממנה. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button