לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חשיבותו של דוח שמאי מקרקעין

חשיבותו של דוח שמאי מקרקעין

חשיבותו של דוח שמאי מקרקעין

כדי להתחיל בתהליך מכירה של נכס יש לפנות לשמאי מומחה על מנת שיכין דוח שמאי מקרקעין מפורט לגבי הנכס הספציפי. הסיבה לכך היא כדי לקבוע את העלות האמיתית של הנכס וכך לבקש סכום זה מהלקוחות הפוטנציאלים. מעבר לכך השמאי מחשב גם את כל המיסים הנלווים כמו מס שבח והיטל השבחה ואלו נקודות אקוטיות בהליך המכירה לאור העובדה שמדובר בסכומים כספיים מאד גבוהים. הדוח הכולל מעניק לבעל הנכס תמונה מציאותית אמינה אשר כוללת את כל ההיבטים ואת כל ההשלכות בעת ביצוע מכירה של המקרקעין.

לאחר קבלת הדוח, הבעלים יחליט אם הוא מוכר את הנכס וכמה הוא יבקש עבורו, או מחליט לוותר על העסקה. החלטה מסוג זה מתרחשת לא אחת כאשר המוכר רואה את העלויות הגבוהות של המיסים שלא יותירו לו מספיק כסף לרכוש נכס אחר שאותו תכנן לקנות. לעיתים העלויות של מס שבח ושל היטל השבחה עשויים להגיע לעשרות ואף למאות אלפי ₪, אם מדובר בנכסים בעלי ערך כספי גבוה. 

דוח שמאי מקיף ומפורט 

דוח שמאי מקרקעין כולל סעיפים רבים, שכולם חשובים מאד. בתחילת הדוח יש מידע על סביבת המגורים, אם מדובר בסביבה איכותית ונחשבת או בשכונה טובה פחות. מה קיים סביב הבית, פארק, מרכז מסחרי, מרכזי בילוי, בתים צמודי קרקע, בניינים רבי קומות וכו'.

בהמשך דוח שמאי מפרט מידע מלא על הנכס עצמו, אם מדובר בבית פרטי מה גודלו של השטח הבנוי, גודלו של המגרש כולו, כמה חדרים, מרפסות, חדרי אמבטיה, כיווני אוויר, ריצוף, מצבם של הכלים הסניטריים, רמת התחזוקה בבית, פרטים על הגינה ומה קיים בה, מחסן, בריכת שחייה, עצים וכו'.    אם מדובר בבית על קומות, השמאי מפרט את הקומה בה ממוקמת הדירה, כיווני אוויר, גודלה מבחינת מ"ר, כמה חדרים, מרפסות, חדרי אמבטיה, מצבם של כל החדרים מבחינת תחזוקה כמו מטבח חדש, דלתות ישנות וכו'. 

מחקר מקיף של מכירות נכסים בסביבת המגורים 

המחקר מפרט מידע אקוטי מרשות המיסים לגבי דירות או בתים שנמכרו בשנים האחרונות בסביבת מגורים זו של נכסים דומים או זהים. כך אפשר לראות מתי בוצעה כל עסקה, מה היה שווי השמאות ובכמה נמכר הנכס בסופו של דבר בפועל.

מידע על תשלומי מיסים 

דוח שמאי מפרט מהו צפי התשלומים עבור מס שבח למשרד האוצר על פי החוקים שקיימים בנושא זה כמו אי תשלום מס שבח עבור בית שהתקבל בירושה אם דירה הועברה לילדים לאחר מותם של ההורים וחוקים נוספים. כמו כן השמאי מחשב באופן משוער את היקף התשלום לעירייה עבור היטל ההשבחה. 

השורה האחרונה של דוח שמאי מתייחסת לערכו של הבית, על פי כל שקלול של כל הפרמטרים שהוצגו לאורכו של הדוח.

טיפים לרכישת דירה בפריפריה

רכישת דירה זוהי משימה קשה במיוחד, רכישת דירה במרכז זוהי משימה בלתי אפשרית. זוהי הסיבה

קרא עוד
עורך דין יש ושמאי?

כאשר עושים עסקת מקרקעין, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מומחה לתחום. כמו כן, מלבד עורך

קרא עוד
טיפים של שמאי מקרקעין בהשקעות נדל״ן

מעוניינים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן? זה משהו שאתם יכולים לעשות בצורה מוצלחת אם

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?