לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! חוות דעת הנדסית לעסק

חוות דעת הנדסית לעסק

חוות דעת הנדסית לעסק

כולם יודעים שלא קונים רכב לפני שעורכים בדיקה מקיפה שלו על ידי אנשי מקצוע. אם זה כך במכונית חדשה, ברור כי זה יהיה כך בעת קנייה של מכונית מיד שנייה. בדיוק כמו עם המכונית, כך גם עם דירה, מבנה עבור העסק או כל נכס נדל"ן. כל רכישה כזו היא רכישה גדולה ומורכבת, היא כרוכה בעלויות גבוהות והיא למעשה מהווה בקרב רוב האוכלוסייה העסקה הכי גדולה שהם עושים במהלך החיים שלהם. ברור כי ממש לא מומלץ ללכת על רכישה משמעותית שכזו בלי לחשוב היטב, לבדוק את הנכס לעומק ולהיעזר גם באנשי מקצוע לצורך בדיקה הנדסית וקבלת חוות דעת לגבי הנכס.
אנשים שבכל זאת אינם מתייעצים עם אנשי מקצוע והם לא מבקשים את חוות הדעת המקצועית, עשויים למצוא את עצמם בסופו של דבר רוכשים נכס שמשול לחתול בשק. המחיר על חתול כזה עשוי להתברר כמחיר גבוה מאוד שיפיל את הרוכש למבוי שכבר לא יהיה לו הרבה אפשרויות להיחלץ ממנו.

מה נכלל בבדיקה?

אז ברור כי אדם שרוצה להיות רגוע כי הוא קונה נכס בטוח והוא אינו שם את כספו על קרן הצבי, אמור לפנות אל איש מקצוע לצורך הכנה של חוות דעת הנדסית. כך בדיוק גם עם כל בית עסק. ממש לא מומלץ כי יבצעו עסקאות בסדר גודל שכזה ללא פנייה אל איש מקצוע מתחום ההנדסה. אך לפני הכול חשוב מאוד לשים לב כי פונים לצורך כך אל איש מקצוע אשר עליו אפשר לסמוך כי הוא יבצע את המוטל עליו בצורה הכי נכונה והכי מקצועית.
למעשה אמור איש המקצוע להיות גורם אמין ומוסמך אשר חוות הדעת שלו תהיה קבילה גם בבית המשפט. חוות הדעת אמורה לפרט את כל הליקויים אשר נמצאו בנכס, את כל הפתרונות המקצועיים לתיקון הליקויים. הרשימה אמורה לכלול גם את כללי המקצוע ואת הליקויים השונים אשר הנכס אינו עומד בהם כאשר כל אלו יהיו מלווים גם בתמונות אשר ימחישו היכן ממוקמים כל הליקויים במרחב של הנכס. מלבד זאת אמורה חוות הדעת לכלול גם תמחור של כל התיקונים וכל העלויות הנדרשות לצורך הטיפול בהם. (את החישוב של העלויות הללו עורכים בהתחשב במחירון שמקובל באותו תחום ספציפי)

חשיבותה של חוות הדעת ההנדסית לכל עסק

חשוב לדעת כי חוות הדעת ההנדסית היא זו שאמורה בסופו של דבר להכריע בעד או נגד קיום העסקה. הרוכש הפוטנציאלי אמור לתת את הדעת לחוות הדעת שתתקבל ועל פי זה אמורה ליפול ההחלטה לכאן או לכאן.
ברור כי בעת רכישה של נכס עסקי, הרי שללא חוות הדעת ההנדסית אין להתקדם לשום כיוון. למעשה בכל מה שקשור לרכישה של נכס לצורך עסקי, הרי שמאז ומתמיד הייתה לכך מודעות גבוהה וגם לפני שהתחום נכנס גם לכלל רכישות נדל"ן, היא כבר היתה מקובלת. אך כיום ברור לכל כי אין לרכוש כל נכס שהו גם אם מדובר בנכס קטן, בבית פרטי או דירה בבית משותף, ללא בדיקה מקצועית וחוות דעת הנדסית של איש מקצוע מוסמך העונה על ההגדרה.

למה זה חשוב?

מי שלא יקבל חוות דעת הנדסית עשוי לייצר לעצמו הרבה מאוד עוגמת נפש כאשר פגמים או ליקויים שונים במבנה עשויים לצוץ רק לאחר שכבר יתחילו לעשות בו שימוש וכמובן הרבה אחרי שהעסקה תיסגר.
הבנייה בארץ היא לא תמיד איכותית ורק איש מקצוע ידע לשים את האצבע על הנקודות הבעייתיות.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button