לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הערכת שווי שכירות משרדים לפני חתימת חוזה גדול

הערכת שווי שכירות משרדים לפני חתימת חוזה גדול

הערכת שווי שכירות משרדים לפני חתימת חוזה גדול

שכירת משרדים כדי לאכסן את הפירמה שלכם לשנים צריכה לקחת בחשבון כמה פרמטרים והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא להתייעץ לפני כן עם מומחים לנדל"ן. כשמדובר במשרד קטן שהוא זמני בלבד אולי לא תרצו להקדיש לזה זמן רב מדי. אם אתם מתכוונים לעבור משם בתוך זמן קצר ברגע שתמצאו מקום מתאים יותר להתמקם בו, כל משרד זול וסביר יחסית יתאים. עם זאת, אם אתם מחפשים משרד קבע חשוב להיערך נכון לקראת המיקום הבא שלכם. כשעושים זאת נכון אפשר למצוא את המקום הטוב ביותר לשכן את המשרדים והעובדים שלכם לשנים רבות ואף ליהנות מכך במובנים רבים. 

למה חשוב להעריך את שווי המשרד והנכס?

כל נכס נדל"ן שאנחנו שוכרים ומוכרים הוא בעל ערך שלפיו מתמחרים אותו. זה יכול להיות הן לצורך קנייה כדי לדעת מהו היטל ההשבחה שנשלם כשנשפץ אותו או דמי הביטוח שלו, והן לשכירות כדי לדעת האם אנחנו משלמים שמי שכירות ריאליים וגם ארנונה ומסים. הערכת שווי משרדים להשכרה לפני חתימת חוזה גדול שיושיב אתכם במקום מסוים לשנים רבות היא מחויבת המציאות משום שאחרת לא תדעו באמת איזו תמורה אתם מקבלים. סיבה נוספת היא המחיר שתידרשו לשלם בכל מיקום. במקומות מסוימים זה יהיה זול מאוד למרות הפוטנציאל ובמקומות אחרים כבר ידרשו מכם מחיר גבוה כי ברור להם שהאזור מבוקש.

כיצד זה נעשה?

להערכת שווי יש פרמטרים שונים שמתחשבים בקרקע ושוויה לא רק על פי אומדן עירוני לצורכי תשלום ארנונה, אלא גם על פי מדדי ביקוש והיצע של אזור המשרדים והעסקים שבו אתם רוצים להתיישב. הערך של נכס נקבע בהחלט על פי הפופולריות שלו וגם נגזר מעליית הביקוש בצפי לעתיד, או ירידתו במקרים אחרים. מיקום המשרד נקבע גם על פי הסביבה וככל שהיא מפותחת ובעלת תשתיות שמתאימות לקהילת בעלי העסקים כך היא גם גוררת תשלום ארנונה גבוה יותר. כל אלה נלקחים בחשבון בחישוב הערך של המשרד שתרצו לשכור. בחישוב הערך נכללות גם תוכניות פיתוח של הרשות המקומית או שיפורים והשבח הנכס על ידי הבעלים. במקרים מסוימים, גם המעבר שלכם למשרד יכול להיות אחד הפרמטרים שיגרמו לערך הנכס לעלות.

צפי לעתיד קובע את תנאי החוזה שלכם

הערכת השווי של הנכס נותנת לכם גם את הצפי לעתיד של המשרד שלכם. זה חשוב במיוחד לצורך חישוב העלויות של דמי השכירות ושאר הוצאות. אם אתם צפויים לשכור משרד במקום שהביקוש לו יעלה עם הזמן, כמובן שתרצו לחתום על חוזה ארוך טווח ככל האפשר כדי לנצל את המחיר הנוח יחסית. כל זה נכלל במסגרת הערכת השווי ובגלל זה חשוב לכם לקבל אותה כמה שיותר מקיפה ומדויקת. לפי זה תוכלו להחליט היכן להשקיע וכמה ומה ייכלל בחוזה, גם במקרה של עלייה בערך והשבחת הנכס כתוצאה מכך. 

 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button