לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! העלאת ערך הדירה על ידי שיפוץ

העלאת ערך הדירה על ידי שיפוץ

העלאת ערך הדירה על ידי שיפוץ

שיפוץ דירה ישנה מתבצע לרוב משלוש סיבות שונות: הראשונה היא שמבנה הדירה והסגנון שלה איננו מתאים עוד למגורים. השנייה, רצון לחדש את התכנון והעיצוב של הדירה. הסיבה השלישית היא רצון ליהנות מאיכות חיים טובה יותר, רצון לשפר את היכולת להשתמש בדירה באופן יעיל יותר.

מתחת לכל זה יש סיבה נוספת או תוצאה אשר מתקבלת בעקבות השיפוץ והוא עלייה בערך הדירה. כשאנחנו משפצים את הדירה, במידה כמובן שהתהליך נעשה באופן מקצועי, נכון וחכם, בעזרת מעצב פנים מנוסה, אזי יש לנו אפשרות לעלות את ערך הנכס ובעתיד כשנרצה למכור את הדירה, נוכל להרוויח מכך.

איך שיפוץ דירה מעלה את ערך הנכס?

לפני שנסביר כיצד שיפוץ דירה יכול לעלות את ערך הנכס, נציין שבשביל לוודא זאת, אנחנו יכולים להשתמש לא רק בשירותיו של מעצב פנים אלא גם בשירותיו של שמאי מקרקעין. הוא יוכל להציג בפנינו את ערך של הדירה לפני השיפוץ, ולאחר שנסיים אותו, נוכל לקבל ממנו את הערך החדש של הדירה.

חשוב לציין, רצוי מאוד שהפער בין ערך הדירה הישן לערך הדירה אחרי השיפוץ, יהיה גבוה יותר מאשר עלות השיפוץ. אחרת זה לא ישתלם לנו מבחינה כלכלית, בוודאי אם איכות החיים תושפע מכך שאנחנו מבצעים שיפוץ בנכס וזה יגרור גם עלויות שונות ומצטברות.

שיפוץ דירה יכול לעלות את ערך הנכס בצורות שונות. למשל, אם אנחנו משדרגים את המערכות השונות במבנה, החל משיפוץ מערכת אינסטלציה, שיפוץ מערכת חשמל, שדרוג של כל מה שקשור למערכות מיזוג אוויר או אבטחה. כל דבר ישפר את ערך הנכס. זה נכון גם לגבי תכנון חדש של המבנה, שינוי עיצוב וסגנון המטבח, חדרי שירותים, יצירת חדרים חדשים ועוד.

כאמור, כל דבר יכול לשנות כך או אחרת את ערך הנכס, בתנאי כמובן שהמבנה משתנה בהתאם, בצורה אופטימלית, באופן המתאים יותר למגורים בימינו ויכול לשרת זוגות צעירים או משפחות שירצו ויוכלו לרכוש את הנכס מאיתנו.

איך ניגש לתהליך בצורה נכונה

חשוב להדגיש, ברגע שאנחנו מחליטים לשפץ דירה במטרה לעלות את הערך שלה, עלינו לקחת בחשבון שמדובר בתהליך ארוך שישפיע על שגרת ואיכות חיינו, וכן חשוב לבדוק שאכן קיים שוק לדירה שלנו בערך החדש שלה. שלא יווצר מצב שנשקיע בשיפוץ הדירה, אך לא יהיה מי שיתעניין בה ולא יהיה מי שירצה או יוכל לקנות אותה.

בשביל לגשת לתהליך בצורה נכונה, רצוי כאמור לשכור את שירותיו של מעצב פנים, לתכנן ביחד איתו כיצד נרצה לעצב את הדירה מחדש, להתייעץ איתו באילו חומרים ואמצעים נשתמש, ורצוי מאוד להגדיר גם לוח זמנים וגם תקציב ברור לשיפוץ. כך נוכל לייצר תהליך הרבה יותר חכם, הרבה יותר נכון לשיפוץ הדירה שלנו.

טיפים לרכישת דירה בפריפריה

רכישת דירה זוהי משימה קשה במיוחד, רכישת דירה במרכז זוהי משימה בלתי אפשרית. זוהי הסיבה

קרא עוד
עורך דין יש ושמאי?

כאשר עושים עסקת מקרקעין, חשוב מאוד להיעזר בעורך דין מומחה לתחום. כמו כן, מלבד עורך

קרא עוד
טיפים של שמאי מקרקעין בהשקעות נדל״ן

מעוניינים להתחיל להשקיע את הכסף שלכם בנדל״ן? זה משהו שאתם יכולים לעשות בצורה מוצלחת אם

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   התחל שיחה
   צריכים עזרה?
   שלום!
   איך אוכל לעזור לך?