לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! המדריך לדייר – כל מה שצריך לדעת על ליקויי בנייה

המדריך לדייר – כל מה שצריך לדעת על ליקויי בנייה

המדריך לדייר – כל מה שצריך לדעת על ליקויי בנייה

ליקויים בבנייה עלולים להוריד את שווי הנכס והם מסוכנים לבטיחות. חשוב לגלות את הליקויים כמה שיותר מוקדם ולטפל בהם מול הקבלן. המאמר יעסוק בכל מה שצריך לדעת על ליקויים בבנייה.

יש ליקויים חמורים ויש ליקויים קלים

ליקויי בנייה הקשורים באיטום שכתוצאה מהם חודרת למבנה רטיבות, הם הליקויים הנפוצים ביותר. אלו ליקויים המשפיעים על איכות החיים של המתגוררים בנכס, ומחייבים טיפול מהיר וממוקד. גם ליקויים הקשורים בשלד המבנה הם חמורים. הם פוגעים בבטיחות של הדיירים ובשווי הנכס. לעומתם, ישנם ליקויים ויזואליים שנחשבים לקלים לתיקון. ברשימת הליקויים יכולים להופיע ליקויים חמורים או קלים כמו סדקים כתוצאה מתזוזת קירות, סימני רטיבות ועובש על התקרה ובקירות, ריצוף פגום או לא יציב, בעיות אינסטלציה, בעיות איטום, בנייה לא תקינה של ממ"ד או בנייה שאינה תואמת לתכנית ועוד.

השוואה לתוכנית המקורית

בנייה שאינה נעשית לפי התוכנית המקורית נחשבת לליקויים. נניח ובדירה חדשה היו אמורים להתקין צינורות ניקוז למזגן במקום מסוים לפי התוכנית, ובפועל הניקוז הוא בצד אחר ממה שהובטח, הדיירים רשאים לתבוע פיצוי גם אם השינוי לא מסכן אותם או פוגם באיכות החיים שלהם. כאשר שמאי מקרקעין עושה הערכת שווי דירה לצורך מכירתה, הוא ישווה בין התוכנית המקורית של המבנה לבין מה שקיים בפועל, ויוודא שאין חריגה או חוסר שאינם מאושרים על ידי העירייה או המהנדס. המבנה צריך להיות תקני ועמיד לאורך זמן. ישנם מבנים ישנים שיש לבדוק את תקינותם כאשר נתקלים באחד מהליקויים ולשפץ בהתאם.

כיצד בודקים ליקויים בבנייה?

מומלץ לעשות בדק בית באמצעות חברת בדק בית מובילה, כדי לגלות ליקויים בבנייה ולטפל מול הקבלן, או על מנת לשפץ. את בדק הבית מזמינים בדרך כלל לפני רכישה של דירה מקבלן או דירה מיד שנייה. חברה מקצועית ואמינה יכולה למצוא את הליקויים ולחסוך לכם התרוצצויות, זמן והרבה כסף. החברה שולחת אנשי מקצוע מומחים, המאתרים את הליקויים ומציעים תכנית טיפול והמלצות החתומות בידי מהנדס מטעם חברת בדק הבית, שהן קבילות גם בבית משפט.

במהלך הבדיקה נבדקת תקינותו של המבנה אל מול התקנות בחוק. בודקים את רמת האטימות בריצוף, איכות הצנרת, טיוח הקירות, ניקוז ואטימות הגג, מערכת החשמל, הביוב ועוד. החברות מציעות בדרך כלל גם שירותי שמאות, ומפנות את הלקוחות לקבל חוות דעת של שמאי, בעיקר כשיש צורך להעריך את הנכס ושוויו לאחר התיקונים.

מתי מומלץ לקבל חוות דעת הנדסית על נכס?

בכל רגע נתון, לפני הרכישה, לאחר הרכישה וגם לאחר שהמבנה הושלם, ניתן לקבל חוות דעת הנדסית ובדק בית. הטוב ביותר הוא לקבל חוות דעת לפני הכניסה לדירה והעברת הרהיטים, כיוון שפיזית יותר קל לתקן במצב כזה. עם זאת, ברור מאליו שדירה אשר זקוקה לשיפוץ לאחר שנים, יכולה להיבדק בכל עת.

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button