לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! הליך חסכוני ושמו מחזור משכנתא

הליך חסכוני ושמו מחזור משכנתא

מחזור משכנתא 

המשכנתא היא ההלוואה בהיקף הכספי הנרחב ביותר שכל אדם לוקח בדרך כלל בחייו וזאת עבור רכישת דירה. ברוב המקרים הלווים מעוניינים לשלם את ההחזרים החודשיים לאורך שנים רבות, כדי שהנטל הכספי לא יכביד עליהם ביום יום. אך עם השנים, הרחבת המשפחה, ההוצאות הגבוהות ויוקר המחיה העמידה בתשלומי המשכנתא הופכת להיות נטל כבד מאד. הפתרון הפיננסי הטוב ביותר כדי להתמודד עם המצוקה הזו הוא לבצע הליך של מחזור משכנתא שבו מחזירים את כל ההלוואה שנותרה ומקבלים במקומה הלוואה חדשה בתנאים משופרים.

לקוחות רבים אינם מודעים לאפשרות זו והם נמצאים במערבולת של קניות שיש בהם צורך כמו מכונית טריינר לאופניים או מכונת כביבה חדשה, אך ההוצאות הללו מכבידות עוד יותר על תזרים המזומנים בחשבון עובר ושב שלהם. במצבים קיצוניים מסגרת האשראי של הלווה מגיעה לקצה או גולשת ממנה ואז סניף הבנק מחזיר את הוראת הקבע של המשכנתא. כשמגיעים למבוי סתום, בוחנים כמה אפשרויות כדי לצאת מהמצב הסבוך.

היתרונות הרבים של מחזור משכנתא 

יועץ המשכנתאות מסייע ללווים רבים שהגיעו למצבים הללו כיוון שסך ההחזר החודשי כבד להם מבחינה כלכלית ובדרך כלל הוא מוצא עבורם מהלכים שיאפשרו להם לשלם סכומים נמוכים יותר בכל חודש, על ידי תחשיב חדש. 

הלווים נטלו הלוואה לפני שנים רבות מבנק מסחרי מסוים והם משלמים בכל חודש סכום קבוע פחות או יותר שכולל הן את הקרן הן את הריבית. חלפו שנים רבות ובינתיים בכל השנים האחרונות הריבית ירדה באופן דרסטי אך הלווים ממשיכים לשלם את הריביות הגבוהות על פי מה שנקבע בחוזה בין הצדדים.

לאחר בדיקת כל הנתונים, הלווים יודעים מהו סכום הקרן שנותר להם לתשלום ויועץ המשכנתאות מבצע עבורם בדיקה מול הבנקים המסחריים השונים, באילו תנאים הם יאשרו להם הלוואה חדשה על סכום הקרן מה תהיה הריבית, גובה העמלות ואם יהיו קנסות במקרה שהם יבקשו לפדות את מלוא המשכנתא, או חלק ממנה במועד מוקדם יותר. התשובה של נציגי המשכנתאות בבנקים השונים בנושא מחזור משכנתא משתנה בהתאם לנתונים הפיננסיים של הלווים כמו רמת השכר של כל אחד מבני הזוג, וותק במקום בעבודה, ההתנהלות הכספית שלהם בחשבון עובר ושב שלהם ועוד. 

סגירת משכנתא נוכחית וקבלת משכנתא חדשה

לאחר קבלת הצעות המחיר ושיפור של התנאים המוצעים, יועץ המשכנתאות ממליץ ללווים לבצע מהלך זה באמצעות בנק מסוים, שהציע את התנאים הכספיים האופטימליים. לכן מתבצע הליך בירוקרטי שכולל את החזר המשכנתא הישנה וקבלת המשכנתא החדשה שגובה ההחזר החודשי שלה הוא מופחת לאור הקטנת אחוז הריבית. כמו כן כדי להקל על הלווים אפשר להאריך את תקופת ההחזר וכך יהיה להם קל הרבה יותר לשלם בכל חודש את התשלומים הללו.

מחזור הוא הליך חכם וחסכוני שמונע מהלקוחות לשלם סכומים מיותרים ולא נכונים לאור ההפחתה המשמעותית בשיעורי הריבית.

השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38
השלבים המרכזיים למימוש תמ"א 38

תמ"א 38, תכנית המתאר הארצית להתחדשות עירונית, אושרה בישראל בשנת 2005, באמצעות אוסף של תקנות

קרא עוד
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת
חשבת לקחת הלוואה חוץ בנקאית לדירה? אלו כמה דברים שחשוב לדעת

עבור רבים מאיתנו, בית בבעלות פרטית הוא אחד ההישגים המרכזיים אליהם אנו שואפים. בדרך אל

קרא עוד
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה
חוות דעת כלכלית מרואה חשבון לפני רכישת דירה

רכישת נכס או ביצוע של כל עסקת נדל"ן אחרת כרוכים בהחלטה קריטית ובהוצאה כספית גבוהה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button