לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! האם כתוצאה מהצפות מים ונזקים בדירה צריך שמאי?

האם כתוצאה מהצפות מים ונזקים בדירה צריך שמאי?

האם כתוצאה מהצפות מים ונזקים בדירה צריך שמאי?

אין ספק, הצפות מים יכולות לגרום לנזקים לא קטנים בעליל בבית. כמו כן, ככה גם רלוונטי לגבי שריפות ונזקי מזג האוויר, נזקי ברד, נזקים כתוצאה ממכשירים חשמליים תקולים ועוד. אם אתם צריכים שמאי להערכת נזקים בבית, השורות הבאות נכתבו בשבילכם. 

אתם פותחים את דלת הבית, מתכוונים להעביר ערב רגוע מול הטלוויזיה, אבל מגלים לפתע בצפת מים. ייתכן שהצפת המים נגרמה כתוצאה מפיצוץ צינור מים של שכנים, אולי בגלל סתימה בניאגרה שלכם. בחלק מהמקרים, ייתכן שהצפת המים תיגרם כתוצאה מאיטום גגות לא מוצלח. ככה או ככה, אתם צריכים בדיקת שמאי להערכת הנזק. בעוד שיש שמאים פרטיים שמספקים את השירות הזה, ישנן גם חברות בדק בית שעובדות עם שמאים משלהם. בואו נדבר על כל מה שצריך לדעת כאשר מגלים הצפות מים או נזקים בדירה ובמשרד. אבל קודם לכן, בואו נבין כיצד אפשר להימנע ממצבי הביש האלו. 

איך אפשר להימנע ממצבי ביש של הצפות מים בבית?

אם אתם מעוניינים להימנע מכל מיני מצבי ביש של הצפות מים בבית, יש לנו 4 מילים בשבילכם: בדיקת דירה יד שנייה. בדיקת דירה יד שנייה תאפשר לכם לגלות את המוקדים הבעייתיים האלו עוד לפני שהם גורמים לנזקים. 

בין אם אתם מתכוונים לרכוש דירה או שמא אתם כבר מתגוררים באחת, בדיקות אלו יכולות לחסוך לכם המון כאבי ראש מיותרים ונזקים יקרים. מומלץ לערוך בדיקת דירה יד שנייה לפני החורף, בערך בחודש ספטמבר. הבדיקה יכולה לכלול למשל את הבדיקה של איטום הגג, בדיקה של צנרות האינסטלציה, בדיקה של צינורות מים פנימיים בקירות ועוד. 

האם דוחות בדיקת דירה יד שנייה תקפים בבית משפט? 

אם במהלך הבדיקה מתגלים מוקדים בעייתיים בדירה, כדאי לדעת שיש לכם מסמכים משפטיים קבילים בבית המשפט. חברות בדק בית שמבצעות בדיקת דירה יד שנייה, בדרך כלל יספקו לכם דוחות עם תקפות משפטית. 

ככה תוכלו לדרוש ממי שצריך לדרוש את התשלום על הנזקים, או את התשלום על האזורים בהם צריך לבצע תיקונים. לאחר שהבנו על מה חשוב להקפיד בבדיקות מסוג בדיקת דירה יד שנייה ומשרד, בואו נדבר על עבודת השמאי. 

המתינו בסובלנות להגעתו של השמאי ואל תגעו בכלום 

אם יצא שגיליתם הצפת מים בבית או נזקים אחרים, יהיה חשוב להזמין את השמאי כמה שיותר מהר. יהיה באפשרותכם לפנות ישירות אל השמאי שלכם, אבל אפשר גם להגיע אליו בעקיפין. למשל, דרך חברות בדק בית שמבצעות בדיקות דירות יד שנייה. 

העצה הכי חשובה שאפשר לתת לכם ברגע כזה היא: לא לגעת בכלום. בין אם מדובר בהצפת מים, בשריפה, בנזקי מזג האוויר או בכל נזק אחר, חכו בסובלנות לשמאי. השמאי צריך לראות את הזירה בדיוק כמו שהיא, אז אל תתחילו לנקות דבר לפני שהשמאי מגיע. כמו כן, יהיה כדאי מאוד לצלם תמונות ברגע שאתם נכנסים הביתה. ככה תבטיחו את התיעוד של המקרה. ובעת הנכונה, תצרו קשר גם עורך הדין שלכם. בדרך כלל תצטרכו לפנות לעורך דין בתחום של נזיקין, מקרקעין וכדומה. 

7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה
7 דברים שאתם צריכים לעשות כשאתם רוכשים דירה

מזל טוב, החלטתם לרכוש דירה. רכישת דירה היא לא עסקה שאנו עושים לעיתים קרובות, ומדובר

קרא עוד
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת
תשלום מע"מ בעת רכישת דירה מה חשוב לדעת

עסקאות מקרקעין – רכישת או מכירת דירה – מחויבות על פי חוק בתשלום מע"מ, מס

קרא עוד
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא
מהו מס שכר דירה ומה חשוב לדעת בנושא

אחת ההשקעות הפופולאריות והמועדפות ביותר על ישראלים רבים, היא ההשקעה בתחום הנדל"ן. בין הסיבות לפופולאריות הרבה של הבחירה באפיק השקעה זה, היא עצם העובדה כי המס על שכר דירה הוא שולי ביותר. אז אם שאלתם את עצמכם מהו מס שכר דירה, הנה כל מה שחשוב לדעת בנושא

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button