לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! ביטוח דירה – מידע מועיל

ביטוח דירה – מידע מועיל

ביטוח דירה – מידע מועיל

כל אדם שרוכש לעצמו דירה ובמיוחד אם מדובר בדירה ראשונה, חש כי הוא הגשים חלום. על פי רוב כרוכה רכישת הדירה הראשונה בתשלומי משכנתא גבוהים מאוד אשר אליהם מתחייבים למשך עשרות השנים הבאות ולמעשה אפשר לומר כי מדובר בהשקעה גדולה מאוד, אולי הגדולה ביותר שהאדם הנורמטיבי עושה במשך כל החיים שלו.
ברור כי לאחר שרוכשים דירה, מומלץ לעשות כל מה שרק אפשר על מנת להגן על הנכס ולבטח אותו. על פי רוב רק לאחר שהביטוח סודר על הצד הטוב ביותר, מצליחים בעלי הבית להתחיל לישון בשקט.

מה זה בעצם ביטוח דירה?

למעשה ביטוח דירה עשוי לכלול גם את כל תכולת הדירה. ביטוח תכולת דירה פירושו, ביטוח של הבית על כל מה שיש בתוכו. זה כולל את כל חפצי הערך וכך מעניק הביטוח כיסוי מלא לכל מקרה של נזק בעקבות שריפה, רעידת אדמה או לחילופין גניבה וכדומה.
חשוב לדעת כי לא כל חפצי הערך יהיו כלולים במסגרת ביטח דירה. ההגדרה של ביטוח דירה היא – ביטוח על כל החפצים אשר טבעם להימצא בתוך הדירה. יש לבדוק ולברר האם כל החפצים שאמנם מקומם בדירה אך באופן טבעי אנחנו גם מוצאים אותם איתנו, כמו לדוגמא – תכשיטים, בגדים, מחשבים ניידים, משקפיים, מצלמות ועוד יהיו גם כן כלולים תחת ההגדרה של חפצים אשר מטבעם נמצאים בבית.
למעשה רוב רובם של ביטוחים לדירה כוללים גם את חפצי הערך הללו אשר גם יוצאים אתנו מהבית. ביטוח דירה הינו  גם ביטוח מבנה. על מנת להעריך נכונה את שווי הדירה, מומלץ לבצע הערכת שווי דירה אצל שמאי פרטי מוסמך, כזה שאין לו אינטרסים בנידון.

ביטוח תכשיטים

הפוליסה של ביטוח דירה, תכלול כיסוי ביטוחי מלא גם לתכשיטים. כך שאם קרה ויצאנו מהבית עם התכשיטים והתבצע שוד מחוץ לבית ואלו נגנבו מאתנו, הרי נוכל לדרוש פיצוי מחברת הביטוח ואף לקבל אותו בהתאם לפוליסת הביטוח. מובן שזה יהיה בהתאם למגבלת הסכום עליו חתמנו במסגרת החתימה על הביטוח.

ביטוח בגדים

בגדים שאר אלו מבוטחים כאשר הם מחוץ לדירה במסגרת הפוליסה, הרי במידה והכללנו את פריטי הלבוש בביטוח הרי שנוכל לקבל פיצויים כל נזקים שייגרמו לבגדים כאשר אנחנו שוהים מחוץ לדרה. כך לדוגמא אם בגדים נקרעו במהלך טיול, הרי שניתן יהיה לדרוש פיצוי מחברת הביטוח.

ביטוח חפצים אישיים

חשוב לדעת כי ביטוח חפצים אישיים זהו ביטוח שהוא לא תמיד חד משמעי. אין הגדרה ממש מדויקת לכך. נהוג לפרש את ההגדרה על כל חפץ אשר נמצא בשימוש האישי של המבוטח וכן קיימת זיקה הדוקה בין המבוטח לבין החפץ.
במסגרת הגדרה זו נכללים שורה של חפצים אישיים אשר אותם יש לפרט בפוליסה. כמו משקפי ראייה, ציוד ספורטיבי, לי נגינה, מכשירי טלפון ניידים, מחשבים ניידים וכדומה.
חפצים מן הסוג הזה יהיו על םי ורב מבוטחים כאשר הם נמצאים בבעלותו של המבוטח. גם אם לא כל הזמן הם נמצאים תחת ידיו וכי בזמן שארע הנזק הם היו בחזקתו של אדם אחר.
ישנם חפצים נוספים אשר אלו לא יהיו מכוסים תחת הכותרת של ביטוח תכולת דירה וכי על מנת לבוטח את אותם החפצים יהיה צורך בהרחבות מיוחדות.

אופניים, עגלות ילדים, כסאות גלגלים ועוד

בעניין אופניים למשל, אשר לא פעם הם כלל לא נמצאים בתוך הבית, יש צורך בהרחבה מיוחדת בפוליסת הביטוח על מנת שאלו יהיו כלולים בפוליסת הביטוח.
כך גם עם עגלות ילדים וכיסאו גלגלים. מדובר בחפצי ערך אשר יש לזכור גם אותם בעת החתימה על הביטוח.
חשוב לשים לב לכל הפרטים הללו בעת רכישת הפוליסה על מנת שתהיה כתובת לכל צרה שלא תבוא.

עוד קטגוריות:

שמאי מקרקעין, שמאי מקרקעין בירושלים

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button