לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

יניב רפאל – שמאי מקרקעין מעל 15 שנות ניסיון! אז מה זה מקרקעין?

אז מה זה מקרקעין?

אז מה זה מקרקעין?

עסקאות מקרקעין הן עסקאות הכוללות נכסים מסוגים שונים. אם אלו קרקעות שנועדו לחקלאות ואם אלו נכסי נדל"ן שנועדו לצרי בנייה. כך גם עם דירות מגורים העומדים למכירה או לקנייה וכמובן גם מבנים לצורך שימוש עסקי. כאשר אנחנו באים לרכוש נכס או שאנחנו רוצים למכור נכס, אנחנו לא תמיד יכולים לדעת האם המחיר אותו נוקב עבורנו מוכר הנכס או לחילופין, המחיר שאנחנו רוצים לבקש עבור הנכס אותו אנחנו מוכרים הוא אכן מחיר הוגן, מחיר שמשקף אל נכונה את הערך המדויק של הנכס.

גם אם על פניו נדמה כי הנכס שווה את המחיר וזאת גם בהשוואה לנכסים אחרים דומים, בכל זאת ישנם הרבה מאוד נתונים שאלו אינם גלויים לעין ובמיוחד לא עבור העין שהיא אינה מקצועית. עשויים להיות ליקויי בנייה שונים אשר אינם נראים בעין בלתי מזויינת, עלולות להיות בעיות מבניות שונות ולא פעם מתברר כי ישנן גם בעיות עם רישיונות הבנייה שהם לא היו ברי תוקף או אפילו בנייה שהיא נעשתה באופן בלתי חוקי. מבנים מן הסוג הזה עשויים להתברר ברבות הזמן כמבנים שתלוי עליהם צו הריסה. מה שאומר כי מי שיתפתה לרוכש נכס כזה, עשוי למצוא את עצמו מול שוקת שבורה כאשר כל ההשקעה האדירה שהוא השקיע למעשה ירד לטמיון.

נעזרים במומחה בתחום

על מנת לבדוק את הנכס על כל מה שעומד מאחוריו, יש לפנות ולהיעזר באיש מקצוע מתחום המקרקעין. הוא זה שידע לבחון ולבוק את הנכס לעומק ולראות אם ישנן בעיות או ליקויים שונים מן הסוג אותם ציינו לעיל.
למעשה שירות של שמאי בתחום הוא שירות החשוב לשני הצדדים. כלומר הן לצד של מוכר הנכס והן לצד של קונה הנכס.

 • הקונה – אם מדובר בקונה הנכס, הרי ברור שהוא יהיה הרבה יותר רגוע לאחר שהוא יקבל את חוות הדעת המקצועית של שמאי בתחום אשר יגדיר עבורו בצורה ברורה וחד משמעית את ערך הנכס. הוא יבדוק עבורו לעומק את הנכס מכל צדדיו, יברר את כל מה שמעבר לחלקים הנראים לעין, כלומר הוא יראה אם ישנם בעיות ברישומים בטאבו, הוא יבדוק האם מדובר בנכס תקין לחלוטין מבחינת כל הרישומים וכן הוא יבדוק את הנכס מבחינת הבנייה שלו. הוא יאתר ליקויי בנייה אם ישנם וידע להמליץ על המחיר ההוגן הסופי עבור הנכס בהתאם למצבו הריאלי.
 • המוכר – גם אדם שמוכר נכס מקרקעין כלשהו, מעוניין לקבל את התמורה ההוגנת המגיעה לו. תמיד יהיו הרוכשים הפוטנציאליים אשר ינסו להוריד מערך הנכס על מנת לזכות בהנחה. אך חשוב לדעת כי עם חוות דעת מקצועית של שמאי, יהיה הרבה יותר קל להגיע לנוסחה מדויקת ולהערכת שווי מדויק של הנכס בלי להיכנס לחילוקי דעות עם הרוכשים הפוטנציאליים. למעשה כאשר למוכר של הנכס יש ביד את חוות הדעת של השמאי, הכול הרבה יותר ברור והכול יותר חוקי.

שמאי נכסים חקלאיים

גם כאשר מדובר בנכסים חקלאיים או קרקעות חקלאיות יש הרבה מקום להיעזר בשמאי מקרקעין. בשנים האחרונות משווקת אין ספור קרקעות חקלאיות אשר אלו מיועדות להפשרה. לא פעם מתברר רק לאחר הרכישה של הקרקע כי מדובר בנכס שאינו שווה את המחיר ששילמו עליו וכי אין כרגע כל תוכנית להפשרת הקרקע. מה שאומר שהרוכש שילם על מוצר שאין לו למעשה הרבה מה לעשות אתו.
גם במקרה כזה, שמאי מקרקעין הוא זה שייטיב לייעץ ולהמליץ כמו גם לתמחר את שווי הנכס בהתאם.

טיפים מנצחים מיועץ עסקי למכירה נכונה של הנכס שלכם

עולם הנדלן השתנה רבות בשנים האחרונות, יותר יותר אנשים מודעים לרווחיות הנעשת בתחום, ורוצים להשקיע

קרא עוד
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין
כך תבחרו עורך דין לעסקאות מקרקעין

כאשר אנחנו מדברים על עסקאות מקרקעין אנחנו לא מדברים דווקא על אנשי נדל"ן. כל אדם

קרא עוד
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?
שווי נכס של דירה – לפי מה הוא נקבע?

כאשר בוחנים שווי נכס של דירה, צריך להבין כי הוא נקבע על סמך מגוון רחב

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

  ?יש שאלות
  חייגו עכשיו

  חייגו עכשיו

  ייעוץ ראשוני

  ייעוץ ראשוני

  close

   יש שאלות?

   השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

   Call Now Button