לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הערכת שיווי

קנייתה או מכירתה של דירה היא אחת העסקאות החשובות ביותר להן אנו נדרשים במהלך חיינו. שמאי מקרקעין אמין ומקצועי יבטיח כי ניגש לעסקה שכזו, שמטבע הדברים מעורבים בה סכומי כסף נכבדים כמו גם רגשות עזים, כשבאמתחתנו מידע מדויק ועדכני אודות שווי הדירה כך שבסופו של יום נרכוש את הדירה שתספק לנו את התמורה הגבוהה ביותר האפשרית (או נמכור דירה במחיר המשקף את שוויה האמיתי).
הקריטריונים המשמשים שמאי מקרקעין בבואו לקבוע ערך דירה רבים ומגוונים. חלקם נוגעים לדירה עצמה, אחרים קשורים לסביבתה ובנוסף ישנם גם הבדלים בין אזור לאזור ודגשים ספציפיים לכל עיר או ישוב. חשוב להבחין בין הערכת שווי דירה הניתנת על ידי מתווך נדל"ן לבין זו הנקבעת על ידי שמאי מקרקעין – הראשונה מסתמכת על מצב שוק הנדל"ן בנקודת הזמן הנתונה ובאזור הספציפי, ובחלק מהמקרים מעורבים בה גם האינטרסים של המתווך, בעוד השנייה נטולת שיקולים זרים ומאפשרת לקונים או מוכרים פוטנציאליים לדעת האם בכלל כדאי להם לבצע עסקת נדל"ן.

מיקום, מיקום, מיקום

אמרה ידועה קובעת כי הצלחת עסק נקבעת על סמך 3 פרמטרים: מיקום, מיקום ומיקום. גם בעת קביעת ערכה של דירה, נלקח בחשבון פרמטר רב חשיבות זה וניתן לו משקל נכבד. שמאי מקרקעין מקצועי בוחן גם את המגמות הצפויות באותו אזור – כך למשל שכונה בעלת דירוג סוציו-אקונומי נמוך שעומד לצאת בה לדרך פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף, מן הסתם ערך הדירות הישנות בה יעלה.
פרמטר חשוב במיוחד נוסף הוא כמובן הגודל שלה, ברוטו ונטו, וכן האופן בו היא מחולקת למרחבים השונים. גילה של הדירה משמעותי אף הוא, וכן קיומו של מקום חנייה רשום בטאבו (במיוחד בלב הערים הגדולות או בכל מקום בו ישנה מצוקת חנייה). הקומה בה שוכנת הדירה, הימצאותה או אי-הימצאותה של מעלית, ומצבה הפיזי של הדירה (סדק בקיר, רטיבות וכו') משפיעים גם הם על הערכת השווי של שמאי מקרקעין.

סביבה

כאמור, גם לסביבה החיצונית משקל בלתי מבוטל בעת ביצוע הערכת שווי דירה. פרמטר אחד הוא הנוף הנשקף מהחלונות, כשבאופן טבעי ככל שזה יפה יותר ונרחב יותר, וככל שהדירה מוארת יותר (אך לא חשופה יתר על המידה לפגעי מזג האוויר), כך גדל שווי הדירה (נוף לים, לדוגמה, עשוי להעלות את ערכה של הדירה במידה ניכרת). שמאי מקרקעין בוחן גם את כמות האנטנות הסלולאריות בסביבה (כולל המרחק המדויק שלהן מהדירה ועוצמת הקרינה שלהן) וכן את קיומם של קווי מתח גבוה שאף הם עלולים לפגום בבריאות הדיירים. כבישים ראשיים בקרבת מקום, בין אם כאלה פעילים ובין אם כאלה העתידים להיסלל, מורידים גם הם את ערך הדירה, ואילו ריאות ירוקות מעלות אותה.

בנוסף, בוחן שמאי מקרקעין את הזמינות והאיכות של השירותים השונים להם זקוק כל אדם – בתי ספר וגני ילדים, שירותי רפואה וכו'. אם לקונים הפוטנציאליים יש דרישות ספציפיות או העדפות מיוחדות, שמאי מקרקעין מיומן ישקלל גם אותם בבואו לקבוע מהו ערכה של דירה העומדת על הפרק.

?למה יניב רפאל

יניב רפאל הינו שמאי מקרקעין מנוסה ומוסמך, מטעם מועצת שמאי מקרקעין בישראל, יועץ נדל"ן, בעל תעודה ממשרד המשפטים ובוגר קורס בוררים. משרד שמאות יניב רפאל מבצע שמאויות פרטיות לשווי נכסים לפני רכישה, שמאויות לפירוק שיתוף ובדק בית לפני מסירת הבית מהקבלן לרוכש או לפני רכישה של נכס משומש. כמו כן מבצע המשרד שומות רבות עבור מינהל מקרקעי ישראל, השמאי הממשלתי, בנקים שונים, חוות דעת לבתי משפט, השגות להיטלי השבחה ולמס שבח, חוות דעת לירידת ערך ולהפקעות ועוד. ליניב רפאל התמחות ספציפית במושבים ובמשקים חלקאיים

יניב רפאל

מעוניינים ייעוץ ראשוני?

התקשרו

072-250-5119

או שלחו טופס ונחזור אליכם בהקדם:

שמאי מקרקעין ורכוש חוות דעת מומחה לבית משפט – ליקויי בנייה
שמאי מקרקעין ורכוש חוות דעת מומחה לבית משפט – ליקויי בנייה

קניית דירה או בית היא ברוב המקרים מימוש של חלום רב שנים, אולם למרבה הצער

קרא עוד
שמאות במושבים החלטה 1155
שמאות במושבים החלטה 1155

החלטה 1155 של רשות מקרקעי ישראל התקבלה בשנת 2008 (כשהרשות עדיין נקראה "מנהל מקרקעי ישראל"),

קרא עוד
שמאי מקרקעין במודיעין
שמאי מקרקעין במודיעין

לעסקה מוצלחת בעיר העתיד… שמאי מקרקעין הוא חלק בלתי נפרד מכל עסקת נדל"ן. שמאי מקרקעין

קרא עוד
שמאי מקרקעין במושבים ובקיבוצים
שמאי מקרקעין במושבים ובקיבוצים

בדיקות מומלצות לפני רכישת נחלה במושב או בקיבוץ רכישת נחלה היא לא עוד רכישה של

קרא עוד
arrow

072-396-9408

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם