לייעוץ ראשוני

חייגו עכשיו:

072-330-6116

או השאירו פרטים לקבלת שיחה חוזרת:

הערכת שיווי

קנייתה או מכירתה של דירה היא אחת העסקאות החשובות ביותר להן אנו נדרשים במהלך חיינו. שמאי מקרקעין אמין ומקצועי יבטיח כי ניגש לעסקה שכזו, שמטבע הדברים מעורבים בה סכומי כסף נכבדים כמו גם רגשות עזים, כשבאמתחתנו מידע מדויק ועדכני אודות שווי הדירה כך שבסופו של יום נרכוש את הדירה שתספק לנו את התמורה הגבוהה ביותר האפשרית (או נמכור דירה במחיר המשקף את שוויה האמיתי).
הקריטריונים המשמשים שמאי מקרקעין בבואו לקבוע ערך דירה רבים ומגוונים. חלקם נוגעים לדירה עצמה, אחרים קשורים לסביבתה ובנוסף ישנם גם הבדלים בין אזור לאזור ודגשים ספציפיים לכל עיר או ישוב. חשוב להבחין בין הערכת שווי דירה הניתנת על ידי מתווך נדל"ן לבין זו הנקבעת על ידי שמאי מקרקעין – הראשונה מסתמכת על מצב שוק הנדל"ן בנקודת הזמן הנתונה ובאזור הספציפי, ובחלק מהמקרים מעורבים בה גם האינטרסים של המתווך, בעוד השנייה נטולת שיקולים זרים ומאפשרת לקונים או מוכרים פוטנציאליים לדעת האם בכלל כדאי להם לבצע עסקת נדל"ן.

מיקום, מיקום, מיקום

אמרה ידועה קובעת כי הצלחת עסק נקבעת על סמך 3 פרמטרים: מיקום, מיקום ומיקום. גם בעת קביעת ערכה של דירה, נלקח בחשבון פרמטר רב חשיבות זה וניתן לו משקל נכבד.

שמאי מקרקעין מקצועי בוחן גם את המגמות הצפויות באותו אזור – כך למשל שכונה בעלת דירוג סוציו-אקונומי נמוך שעומד לצאת בה לדרך פרויקט פינוי-בינוי רחב היקף, מן הסתם ערך הדירות הישנות בה יעלה.
פרמטר חשוב במיוחד נוסף הוא כמובן הגודל שלה, ברוטו ונטו, וכן האופן בו היא מחולקת למרחבים השונים. גילה של הדירה משמעותי אף הוא, וכן קיומו של מקום חנייה רשום בטאבו (במיוחד בלב הערים הגדולות או בכל מקום בו ישנה מצוקת חנייה). הקומה בה שוכנת הדירה, הימצאותה או אי-הימצאותה של מעלית, ומצבה הפיזי של הדירה (סדק בקיר, רטיבות וכו') משפיעים גם הם על הערכת השווי של שמאי מקרקעין.

סביבה

כאמור, גם לסביבה החיצונית משקל בלתי מבוטל בעת ביצוע הערכת שווי דירה. פרמטר אחד הוא הנוף הנשקף מהחלונות, כשבאופן טבעי ככל שזה יפה יותר ונרחב יותר, וככל שהדירה מוארת יותר (אך לא חשופה יתר על המידה לפגעי מזג האוויר), כך גדל שווי הדירה (נוף לים, לדוגמה, עשוי להעלות את ערכה של הדירה במידה ניכרת). שמאי מקרקעין בוחן גם את כמות האנטנות הסלולאריות בסביבה (כולל המרחק המדויק שלהן מהדירה ועוצמת הקרינה שלהן) וכן את קיומם של קווי מתח גבוה שאף הם עלולים לפגום בבריאות הדיירים. כבישים ראשיים בקרבת מקום, בין אם כאלה פעילים ובין אם כאלה העתידים להיסלל, מורידים גם הם את ערך הדירה, ואילו ריאות ירוקות מעלות אותה.

בנוסף, בוחן שמאי מקרקעין את הזמינות והאיכות של השירותים השונים להם זקוק כל אדם – בתי ספר וגני ילדים, שירותי רפואה וכו'. אם לקונים הפוטנציאליים יש דרישות ספציפיות או העדפות מיוחדות, שמאי מקרקעין מיומן ישקלל גם אותם בבואו לקבוע מהו ערכה של דירה העומדת על הפרק.

לסיכום; שמאי מקרקעין הוא "מעין" צלם אשר מצלם נכס מגבוה וסביבתו ומנתח את הפרמטרים של הנכס ומסביב.

זכרו, השמאי קובע שווי להיום ולעבר ואינו יכול לחזות את שוויו בעתיד.

?למה יניב רפאל

יניב רפאל הינו שמאי מקרקעין מנוסה ומוסמך, מטעם מועצת שמאי מקרקעין בישראל, יועץ נדל"ן, בעל תעודה ממשרד המשפטים ובוגר קורס בוררים. משרד שמאות יניב רפאל מבצע שמאויות פרטיות לשווי נכסים לפני רכישה, שמאויות לפירוק שיתוף ובדק בית לפני מסירת הבית מהקבלן לרוכש או לפני רכישה של נכס משומש. כמו כן מבצע המשרד שומות רבות עבור מינהל מקרקעי ישראל, השמאי הממשלתי, בנקים שונים, חוות דעת לבתי משפט, השגות להיטלי השבחה ולמס שבח, חוות דעת לירידת ערך ולהפקעות ועוד. ליניב רפאל התמחות ספציפית במושבים ובמשקים חלקאיים

יניב רפאל

מעוניינים ייעוץ ראשוני?

התקשרו

072-250-5119

או שלחו טופס ונחזור אליכם בהקדם:

כך צילום נדלן יסייע במכירת הנכס
כך צילום נדלן יסייע במכירת הנכס

אשר ניגשים לביצוע הערכת שווי נכס, הרי שישנם פרמטרים בדוקים וסדורים על-פיהם יש לבחון את

קרא עוד
היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה
היתרונות הלא כלכליים ברכישת דירה יד שנייה

דירה יד שנייה יכולה להפוך לבית החלומות שלכם   דירה חדשה שזה עתה נבנתה, לרוב

קרא עוד
הערכת שווי נכס טרם מכירתו
הערכת שווי נכס טרם מכירתו

סעיפים אקוטיים בהערכת שווי נכס   במהלך החיים בעלי נכסים מבצעים שינויים כמו הרצון למכור

קרא עוד
מדוע חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מנוסה בעסקאות שטח?
מדוע חשוב לשכור את שירותיו של שמאי מקרקעין מנוסה בעסקאות שטח?

לשמאי מקרקעין יש תפקיד חשוב בעסקאות מקרקעין, ההערכה שלו יכולה להיות מאוד קריטית ועל בסיסה

קרא עוד
arrow

073-7836966

arrow

או השאירו פרטים ונחזור אליכם:

?יש שאלות
חייגו עכשיו

חייגו עכשיו

ייעוץ ראשוני

ייעוץ ראשוני

close

יש שאלות?

השאירו מספר טלפון ונציג שלנו יחזור אליכם

Call Now Button