שמאי מקרקעין בחיפה מספק חוות דעת והערכות שווי לגבי נכסי מקרקעין שונים בעיר הייחודית ורבת הפנים: ים לצד הר, יהודים לצד ערבים, מרכזי מסחר שוקקים לצד מוסדות השכלה גבוהה נחשקים. משרד השמאות "יניב רפאל – שמאי מקרקעין" המנוהל על ידי יניב רפאל, פועל מזה כעשור בתחום המקרקעין בכל רחבי הארץ ובין היתר באזור חיפה והצפון.

שירותיו של שמאי מקרקעין בחיפה כיום, מבוקשים גם על ידי המגזר העסקי וגם על ידי המגזר הפרטי. בנקים, למשל, יפנו לשמאי מקרקעין בחיפה כשהם נדרשים להחליט אם להיענות לבקשת משכנתא עבור נכס בעיר הכרמל היפה. אנשים פרטיים נזקקים לשירותיו של שמאי מקרקעין בחיפה במקרים רבים, וביניהם לדוגמה עזרה בהפחתת היטל השבחה שנקבע על ידי הרשות המקומית בעקבות אישור תוכנית בניין עיר או אישור שימוש חורג לנכס מסוים.

כשמחפשים שמאי מקרקעין בחיפה חשוב להקפיד לפנות רק אל שמאי מקרקעין הרשומים בפנקס שמאי המקרקעין. רישום זה מבטיח כי השמאי עמד בבחינות ההסמכה של מועצת שמאי המקרקעין, עבר סטאז' כנדרש ומקפיד על כללי האתיקה של המקצוע הרגיש.

שמאי מקרקעין בחיפה שולט לא רק בנעשה באזורים השונים של העיר השלישית בארץ מבחינת גודל האוכלוסייה (כ-270,000 איש נכון לשנת 2010), אלא גם בסביבתה, שכן חיפה היא מרכז שמסביבו נמצאות ערי לווין רבות ומגוונות ובהן נשר, קרית טבעון, קרית מוצקין, קרית אתא, קרית ביאליק, טירת הכרמל ועוד. סביר להניח כי שמאי מקרקעין בחיפה יתמצא גם במחירי וערכי נדל"ן בערים צפוניות אחרות כמו חדרה, עכו, עפולה, נצרת, שהרי מחיר דירה בחיפה, למשל, תלוי בין השאר גם במחיר דירה בעפולה ולהיפך.

החשיבות שבבחירת שמאי מקרקעין מקצועי ומנוסה

אוכלוסיית חיפה מגוונת ביותר: העיר קלטה רבים מבני העלייה הרוסית בשנות התשעים של המאה העשרים, כאשר כיום כל תושב רביעי בחיפה הוא ממוצא רוסי ובפרט רבים מהם הגיעו מאוקראינה. מאז ומתמיד חיו בה ערבים לצד יהודים בדו-קיום המהווה סמל ומופת ויש בה גם קבוצה דתית בלתי מבוטלת.

התוצאה היא שלכל אזור בחיפה ולכל שכונה יש אופי משלה, דירוג סוציואקונומי משלה ומידת אטרקטיביות אחרת ועל כן שמאי מקרקעין בחיפה חייב להכיר את כל הניואנסים בכל השכונות והרחובות. יניב רפאל, שמאי מקרקעין מוסמך ומנוסה, ידע לייעץ לכם טרם קניית נכס בחיפה, טרם מכירת נדל"ן בעיר וטרם כל עסקת מקרקעין בתחומי העיר.

גורם נוסף המשפיע על מחירי הנדל"ן בחיפה, ועל עבודתו של שמאי מקרקעין בחיפה, הוא הצטמצמות מרכזיות התעשייה בעיר ובאזור. לעומת זאת, הטכניון, אוניברסיטת חיפה ושלל המכללות המרוכזות באזור הנמל מושכים אל העיר אוכלוסייה צעירה ותוססת, ומשפיעים על מחירי הנדל"ן בשכונות שבהן מתרכזים הסטודנטים.

ברבעים מסוימים בחיפה יש מחסור בדירות (נכון לשנת 2011) והביקוש עולה בהרבה על ההיצע, ואילו באזורים אחרים עומדות דירות רבות ריקות וללא דורש. במשרד השמאות של יניב רפאל תוכלו לקבל ייעוץ והכוונה מקצועיים אודות השכונות והאזורים המומלצים ביותר להשקעה בעיר.

כמו בערים גדולות נוספות, מתבצעים בחיפה פרויקטים רבים וכמובן ששמאי מקרקעין בחיפה בקיא גם בנעשה בהם ובאפשרויות החדשות שהם פותחים בפני המעוניינים לגור ולעבוד בעיר. משרד השמאות יניב רפאל ישמח לעמוד לרשותכם לשירותי מקרקעין בכל רחבי הארץ ובחיפה והצפון בפרט.

אין צורך להתלבט! צרו עימנו קשר בטלפון: 054-2266781 ללא התחייבות  

לפנייה מהירה:

שם (חובה)

דוא"ל (חובה)

נושא

התקינה השמאית

תו התקן והאיכות

אמון הציבור